Uzun yıllardır Didim'de emlak sektöründe faaliyet gösteren ve MHP Didim İlçe Teşkilatı'nda siyaset yapan 48 yaşındaki Metin Döne, üniversite eğitimini tamamladı. Evli ve iki çocuk babası olan Döne, iki yıl önce ADÜ Didim Meslek Yüksekokulu'na başladı ve yoğun çalışmaları sonucunda bölümünü başarıyla tamamladı.
KENDİ ÇOCUKLARINA VE OKUMAK İSTEYENLERE ÖRNEK OLDU
Mezuniyet törenine eşi ve çocuklarıyla birlikte katılan Döne, cüppe giyerek mezuniyet belgesini aldı. Törende yaptığı konuşmada, "Okumanın yaşı olmadığını ve üniversitede okumanın ayrıcalıklı bir deneyim olduğunu" belirtti. Döne, "Yıllardır ilçede kendi emlak ofisimi işletiyorum. İki sene önce ailemin desteğiyle bu okulu kazandım. Kendimden yaşça küçük, hatta büyük oğlumun yaşında olan arkadaşlarımla birlikte eğitim aldım. Güzel bir iki yıl geçti ve mezun oldum. Bu başarımın hem kendi çocuklarıma hem de okumak isteyen herkese örnek olmasını diliyorum" dedi.
Metin Döne'nin bu başarısı, Didim'de eğitim ve kariyer alanında ilham verici bir örnek olarak dikkat çekiyor.