Aydın’da imkanlarıyla yeni cazibe merkezi haline gelen gençlik merkezleri, sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetleri ile gençlerin gözdesi olmaya devam ediyor. Bu çerçevede Aydın’ın dört bir yanı da gençlerin faydalanabilmesi için gençlik merkezleriyle donatılıyor. Gençlerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için il genelinde, gençlik merkezleri bir bir hayata geçiriliyor.

Didimli Genclerin Yeni Adresi Olacak Tesislerde Sona Gelindi 907B01Df716Efd1Fc33F1F39F7745E8F

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde 2022 yılı içerisinde Efeler, Germencik, Kuşadası, Çine, Didim, Sultanhisar, İncirliova ve Yenipazar ilçelerinde yapımına başlanan gençlik merkezleri de bir bir tamamlanırken, Didim’deki Gençlik Merkezi ve yarı olimpik yüzme havuzu çalışmalarında sona gelindi. İki tesisin de tamamlanması için çalışmalar hız kesmezken, tamamlanmasının ardından tesisler, gençlerin yeni adresi olacak.

Didim’de ADD ve DİTUR’dan “Atatürk fotoğrafları sergisi'' Didim’de ADD ve DİTUR’dan “Atatürk fotoğrafları sergisi''

Didimli Genclerin Yeni Adresi Olacak Tesislerde Sona Gelindi 4F3F10Dd16Cc8Ac28348768E2F3A9668

Bu çerçevede çalışmaları yerinde inceleyen Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu yetkililerden bilgi alarak, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte tesislerin gençlerin yeni adresleri olacağını vurguladı.Ayrıca 2022 yılı içerisinde ihalesi yapılan Didim ilçesine yapılan 1 adet Gençlik Merkezi ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun bu yıl içerisinde bitirilmesi planlanırken, iki tesisin toplam proje bedeli 32 milyon 863 bin TL, ihale bedeli ise 27 milyon 850 bin TL olarak açıklanmıştı.Konu ile ilgili Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise “İl Müdürümüz, açılmaya hazır hale gelen Didim Gençlik Merkezi ve açılmaya hazır hale gelen Didim Yüzme Havuzu’nun inşaatını yakından inceledi. Gençlerimizin eğitimden spora kadar birçok alanda gelişimine katkı sağlayacak bu modern gençlik merkezi, geleceğimize ışık tutacak. Spora ve gençliğe destek veren yüzme havuzu ise Didim’in spor potansiyelini daha da artıracak” ifadeleri yer aldı.

Didimli Genclerin Yeni Adresi Olacak Tesislerde Sona Gelindi 9Bfb10172894B74B1Ed76Fe59Ec963F2

Kaynak: HABER MERKEZİ