Didim ve Akbük mahallesinde her yaz döneminde yaşanan çadır işgallerine karşı belediye ekipleri çalışmalarına başladı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, uygunsuz yerlerde kurulan çadır işgallerinin çevre ve görüntü kirliliği yaratması, hijyen şartlarının yerine getirememesi sebebiyle kıyı kesimlerinde denetime çıktı. Denetimlerde çadır kuran vatandaşlar ve tatilciler uyarılarak çadırların kaldırılması sağlandı.
Belediye Başkanı Hatice Gençay ise Kıyı kesimlerinde çevr eve görüntü kirliliğine neden olan ve şikayetlere neden olan çadırlara yönelik denetimlerin devam edeceğini kaydederek “Hemşerilerimiz ve tatile gelen misafirlerimizin sağlığı için gerekli tedbirler alınmıştır. Denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir.” dedi.