Didim Belediye Meclisinin Haziran ayı olana Meclis toplantısının ilk oturumu yapıldı. Belediye Başkanı Hatice Gençay’ın Ankara’da bulunması sebebiyle toplantıya Meclis Başkan vekili Aydan Aşık Turgut başkanlık etti. Toplantıya AK Partili meclis üyesi Metin Döne mazeretli olarak katılmadı.
Gündeme geçilmeden önce ek gündem olarak iki madde gündeme kabul edildi. Gündemin ilk maddesinde yer alan Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği'ne 3 üye seçimi yapıldı. Açık yapılan oylamayla birliğe CHP’li Ali Rıza Şen, Gözde Danış ve Ayşe Gizem Gökçe seçildi. Gündemin ikinci maddesinde ise Aydın Afet Hizmet Birliğine bir asil bir yedek üye seçimi yapıldı. Açık yapılan oylamada CHP’den Caner İnceoğlu asil, Gözde Danış yedek olarak seçildi. Gündemin üçüncü maddesinde ise ’Çiftçi Mallarının Korunması Meclisi tekrar üye seçimi’’ yapıldı. Kapalı zarf usulü yapılan seçimler neticesinde CHP’den Ozan Küçükşahin, Ali Rıza Şen, Mehmet Emre Kamacı, Koray Deniz Özer ve AK Parti’den Muammer Aktaş asil olarak seçildi. Gündemin dördüncü maddesinde ise belediye hibe edilen ’”İDBEL Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Ltd. Şti.' nin hibe kabulü ele alındı. Şirketin belediyenin iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri için çalışacağını kaydeden Başkan vekili Aydan Aşık Turgut, bir aylık bir şirket olduğunu açıkladı. Madde oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin beşinci maddesinde ise kadro ihdası konusu oy birliğiyle kabul edildi. Gündemdeki diğer maddeler ise görüşülmek üzere komisyonlara havale edildi.