CHP Kuşadası İlçe Kadın Kolları Olağan Kongresi bugün gerçekleşti. Kuşadası Pera Organizasyon ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongreye CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, CHP Kuşadası Kadın Kolları İlçe Başkanı Ayşegül Dağlı,CHP Kuşadası Gençlik Kolları Başkanı Eren Erdem, CHP İlçe örgütü teşkilatı katılım gösterdi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen kongrede, mevcut Başkan Ayşegül Dağlı yeniden başkanlık yarışına girmezken, başkanlık yarışı Bağdagül Şimşek ve Nilgün Yeşilçimen arasında gerçekleşti. Divan üyelerinin belirlendiği kongre çerçevesinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
MEVCUT BAŞKAN BAŞARILAR DİLEDİ
Mevcut Başkan Ayşegül Dağlı’nın açılış konuşması ile başlayan kongrede, Dağlı, ‘Ben değil biz diyerek çıktığımız bu yolda uzun bir süredir başkanlık görevini yürütüyorum. Bugün bu görevim sona eriyor. Bugüne kadar bana destek olan herkese teşekkür etmek istiyorum. Benden sonra göreve gelecek arkadaşıma da şimdiden başarılar diliyorum. Bizler her zaman tek yürek olarak görevimizi sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz’ dedi.
Kongre kapsamında konuşan CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek ise, Bugün bizim demokrasi şölenimiz. 31 Mart yerel seçimlerinde seçmen bize çok önemli bir mesaj verdi. Emin adımlarla iktidara yürüdüğümüz bu süreçte, sizlerle beraber, ilk genel seçimlerde bayramımızı kutlayacağız. Bugün burada, kadın kollarımızın başkanlığı için aday olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Partimiz kadınlarımızla her zaman daha umutlu ve daha güçlü’ dedi.
YENİ BAŞKAN NİLGÜN YEŞİLÇİMEN
Başkanlık seçimi için oy kullanma işleminin bitmesinin ardından, 420 oy alarak CHP Kuşadası İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak belirlenen Nilgün Yeşilçimen, sandıklardan çıkan sonucun kendisini çok mutlu ettiğini ifade ederek, ‘Bu süreçte her zaman yanımda olan başta çok değerli Belediye Başkanım Ömer Günel’e, Mehmet Gürbilek ve yönetimine, mecvut başkanımız Ayşegül Dağlı’ya ve yönetim kurulu üyelerine, geleceğimizi emanet edeceğimiz Gençlik Kolları Başkanı Eren Erdem ve yönetimine ve de tüm kadınlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Üzerime düşen görevi en iyi şekilde yerine getirerek, kadınların gücünü ve önemini göstermeye devam edeceğiz’ dedi.