Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, kendi sosyal medya hesabından yaptığı bir basın açıklamasında, ‘İyi Parti Kuşadası Belediye Başkan Adayı Behçet Alp, siyaseti Hollywood yapımı entrika dizilerini feyz alarak yapmaya çalışmaktadır’ dedi.

KİRLİ OYUNLARIN BAŞROL OYUNCUSU OLARAK ORTAYA ÇIKMASI KABUL EDİLEMEZ

Kuşadası Belediyesi haşerelere geçit vermeyecek Kuşadası Belediyesi haşerelere geçit vermeyecek

Gürbilek, konu hakkındaki açıklamasında, ‘Değerli Kuşadalı hemşehrilerim, yerel seçimlerin gerçekleşmesine sadece bir kaç gün kalmışken ne yazık ki Kuşadası’nı yönetmeye aday bir siyasinin Cumhuriyet Halk Partisi ve Belediye Başkanı hakkında kurulan kirli oyunların başrol oyuncusu olarak ortaya çıkması kabul edilir bir durum değildir. Bu kumpas organizasyonlarının oyun kurucusu olduğu deşifre olan kişinin, kuruluşunda mecliste grup kurabilmeleri için Cumhuriyet Halk Partili vekillerin destek verdiği, geride bıraktığımız bir yerel bir genel seçimde ise ittifak ortağımız olan İYİ Parti’den aday gösterilmesinin de bir izahı yoktur. İYİ Parti Belediye Başkan adayı Behçet Alp, siyaseti , Hollywood yapımı entrika dizilerini feyz alarak yapmaya çalışmaktadır.

GERÇEKLERİN GÜN YÜZÜNE ÇIKMA GİBİ BİR ALIŞKANLIĞI VARDIR

Yaklaşık 2 yıl önce Belediye Başkan Yardımcımız Oğuzhan Turan’a bir silahlı saldırı yapılmıştı. O gün yaptığımız açıklamada da söylediğimiz gibi gerçeklerin gün yüzüne çıkma gibi bir alışkanlığı vardır. Ve yine o gün belirttiğimiz gibi bu silahlı saldırı kirli bir siyasi kumpasın parçasıdır. Bugün ise bir kez daha haklılığımız ortaya çıkmıştır. Bu silahlı siyasi kumpasın altından yine aynı isim çıkmıştır. BEHÇET ALP !!!

ADAYINIZ, KUŞADASI SEÇMENLERİNİZ İÇİN BİR İHANETTİR

Buradan bir kez daha İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’e sesleniyorum. Adayınız partinizin adını kirletmektedir. Adayınız, Kuşadası’ndaki seçmenleriniz için bir ihanettir. Adayınızın bugüne kadar dolaştığı 5 partide barınamamasının ana sebebi bu kirli tezgahların baş mimarı olmasıdır. Şimdi Siz buna müsaade mi edeceksiniz. Şu saat itibari ile artık alenen bu kumpasların baş mimarı olduğu deşifre olan adayınızı azletmeniz hem Kuşadası hayrına olacaktır. Hem de partinizin ve genel başkanı olarak Siz’in siyasi sorumluluğudur. Kıymetli İYİ partiye gönül vermiş hemşehrilerim, sizlerin bu kirli, kumpas meraklısı 6 farklı parti dolaşan ve hiç bir siyasi ideolojisi olmayan kişiye oy vermemeniz asıl Kuşadası’na “ nefes aldıracak “ adım olacaktır. Kuşadası’nda hiç bir zaman kötüler galip gelemeyecektir. Kuşadası Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ile Cumhuriyet’in kalesi olmaya devam edecektir.

Kaynak: AYLİN ESER