Didim Devlet Hastanesi için geri sayım Didim Devlet Hastanesi için geri sayım

“Akbük ormanları yok olursa Didim de yok olur” diyen CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Süleyman Bülbül, “Havasının temizliği tescilli olan Didim Akbük’te yapılmak istenen mermer ocağına izin vermeyeceğiz” dedi.

CHP’li Bülbül’ün açıklaması şöyle sürdürdü; “Ege’nin akciğerlerine mermer ocağı yapmak tam bir AKP zihniyetidir. KOAH ve astım hastalarının buraya gelerek sağlığına kavuştuğunu söylediği, havasının temizliği tescilli olan Didim Akbük’te zeytin ve kızılçam ağaçları kıyıma uğratılarak yerine mermer ocağı yapılmak isteniyor. Akbüklüler ise ÇED toplantısında ranta karşı zeytin ağaçlarını savunuyor. Binlerce yıldır yaşamın kaynağı olan zeytin ağaçları katledilecek, doğa, çevre ve insanlar zarar görecek. Daha fazla kaybedecek zeytinimiz ağacımız yok. O ağaçlar hepimizin, gelecek nesillerimizin.

Buradan AKP iktidarına sesleniyorum; Elinizi Akbük’teki zeytinliklerden çekin, ÇED başvurusuna onay vermeyin. Türkiye’nin maden ocağına, enerji santraline, otobana, rant alanına değil suya, nefese, gıdaya ihtiyacı var. Akbük ormanları yok olursa Didim de yok olur.

Kaynak: HABER MERKEZİ