CHP İncirliova İlçe Kadın Kolları, olağan kongresini gerçekleştirdi. İncirliova’daki Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongreye Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yiğit Menderes, CHP Aydın İl Başkan Yardımcısı Ozan Çavuşoğlu, CHP İncirliova İlçe Başkanı Ümit Yaşar, meclis üyeleri ve partililer katıldı.
Divan başkanlığını, Belgin Güler’in yaptığı kongrede tek liste ile seçime gidildi. Kullanılan oyların tamamını alan mevcut İlçe Kadın Kolları Başkanı Merve Menderes, Eylül 2023’te atandığı göreve seçilme başarısı gösterdi.
Seçim öncesinde konuşan Başkan Menderes, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun özverili çalışması, cesareti ve başarısı ile kadınlara öncülük ettiğini belirterek, kendisine teşekkür etti.
Ülkenin devrimci ve cesur kadınlara ihtiyacı olduğunu vurgulayan Menderes, “Cumhuriyet Halk Partisi kadınları, yani bizler, göğsümüzde taşıdığımız rozetleri, aklımızdan çıkarmadığımız ilkeleri, kalplerimizi saran heyecanımız ve cesaretimizle bu ülkeyi aydınlık yarınlara, iktidara taşıyacağız" dedi. Menderes, Cumhuriyet’in ışığında, Atatürk’ün izinden yürümeye devam edeceklerini söyledi.
YÖNETİM KURULU
Menderes başkanlığındaki Yönetim Kurulu Sevinç Sarıyar, Damla Karanfil, Sibel Öztürk, Gülbahar Dumano, Hafize Gülten Vapur, Behiye Küçüksarı, Ece Nur Uçar, Semra Olgun, Safiye Demir ve Eda Urfalıoğlu’nda oluştu.