Efeler ilçesindeki Tekstil Park’ta yapılacak ‘Adana Lezzet Buluşmaları’ lansmanı, Atatürk Kent Meydanı’nda renkli anlara sahne oldu. Etkinliğe katılan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Adana’dan gelen ustalarla birlikte ızgaranın başına geçerek kebap pişirip tavuk dürüm hazırladı. Çerçioğlu, hazırladığı kebap ve döneri vatandaşlara ikram etti.
“AYDIN’DAN ADANA’YA SELAM OLSUN”
Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a etkinliğe desteği için teşekkür eden Başkan Çerçioğlu, “Ev sahipliği yapacağımız Adana günlerindeki amacımız, farklı kültürleri, farklı damak tatlarını Aydınlılar ile buluşturmak. Zeydan Başkanım, tüm Aydınlılara sevgilerini, saygılarını iletti. Tüm Aydın halkına Adana’dan selam, aynı şekilde Aydın’dan da Adana’ya selam. 6’sıyla 10’u arasında Adana günleri başlıyor. 6’sında tüm vatandaşlarımızı Adana lezzetleri için Aydın Tekstil Park’a bekliyoruz” dedi.
ADANA’DA AYDIN’I TANITACAĞIZ
Etkinliğin sorumlusu Cem Özçelik ise“Özlem Başkanımız, Adana’yı Aydın’a getirdi. Bundan sonraki süreçte de kendisin ilimizde görmek isteriz” diyerek Çerçioğlu’nu Adana’ya davet etti. Adana’da olmaktan mutluluk duyacağını ifade eden Çerçioğlu, “Biz de Aydın lezzetleri olarak Adana’ya geleceğiz” diye konuştu.
KISA SÜREDE TÜKENDİ
Türkiye’nin tescilli ilk kadın kebapçısı Havva Gül Tunçsoy’un hazırladığı Adana kebabı ile Şırdancı Mehmet olarak ünlenen fenomen Mehmet Sur tarafından hazırlanan 109 metrelik dürüm ve diğer ürünler, kısa sürede tükendi. Vatandaşlar, Adana lezzetlerinin tadına bayıldıklarını belirterek Başkan Çerçioğlu’na teşekkür etti.