İlçe gündem olan ve faturalandırılan 62 milyon 444 bin liralık borçla ilgili milletvekillerine değerlendirme yapan Büyükyapıcı, "En acısı da ortada yapılan bir iş olmaması. 50 liralık bir iş yapılmış olur. 20 lirasını ödersin, 30 lira borç olur. Dersin ki 30 lira borç var ama 50 liralık yapılmış iş var dersin. Hiçbir yapılmış iş yok. 62 milyon 500 bin lira hemen ödenmesi gereken para var. Vatandaş kadar borç olmasına rağmen hizmet alamayınca tepkisini gösterdi. Bir dahaki seçimler öncesi muhtarlara da meclis üyelerine de bu perişanlığı yaşatmamamız lazım. Bunun yolu da bu borcun altından bir an önce kalkmaktan geçiyor. Ama satarak ama savarak. Yoksa çığ gibi büyüyecek. Borçları ödeyip hizmet vermeye başlamamız gerekiyor. Hizmet dönmedikçe muhtarların yüzü de gülmez bizim yüzümüzde gülmez. İller Bankasından o kadar çok kredi alınmış ki şu an iller bankasından gelen para işçi parasına yetmiyor. Ben neyle mazot alacağım neyle bakım yaptıracağım, neyle hizmet vereceğim. Bunları geçtik İş Bankasından 5 milyon lira çekilmiş, Halk Bankasından 5 milyon lira çekilmiş. Bunların taksitlerini ödeyeceksiniz" dedi.

Karacasu'da Kadın Eli kapandı Karacasu'da Kadın Eli kapandı

Borc Var Ama Yapilan Bir Sey Yok Tek Yol Satis 467995 E836D429Ba81F9Ca185B03A090D0Abbc

"BAZI GAYRİMENKULLERİ SATIP BORÇLARI ÖDEYECEĞİZ"

Sözlerini sürdüren Büyükyapıcı, "Bu borç çığ gibi büyür, küçülmez. Bunun tek yolu var. Mesela anında önümüze atılmış 23 milyon 900 bin liralık fatura var. Yarın icraya gideceğim diyorlar. Bunları ödemezsek bir de icra masrafları biniyor. Halk Bankasındaki değişken faizli faturaları ödeyelim derken bu önümüze atılan faturalarla karşılaştık. Işıklandırmadan 739 bin lira fatura kesilmiş. O faturayla da kalmamış ışıklar yanmadan icra gelmiş. 100 bin lira icra masrafı çıkıyor. Dört takside böldürmüşler, ilk taksidini ödedik hemen. Bu borçlar icraya giderse bu iş çıkmaza girer. Bunun en güzel yolu kangren olan bölgeyi kesip atmak. Önceki dönemizde aldıklarımız var. Köylerden geçen malları herkes sattığı halde ben elimde tutmuştum. Satın aldıklarımızdan, mahallelerimizden geçen mallardan bir kısmını satarak kangren olan bölgeyi temizlersek çark dönmeye başlayacak. Sistem çalışmaya başlayacak. Muhtarlarımızın yüzü gülecek. Memleketimizin yüzü gülecek. Bizim programımız hesabımız bu. İnşallah başarırız. Ben kendime de de ekibime de muhtarlarıma da güveniyorum. İnşallah hep beraberiz, yumruk halindeyiz. Başarmaya söz verdik. Hepimizin geleceği buna bağlı" değerlendirmesi yaptı.
 

Borc Var Ama Yapilan Bir Sey Yok Tek Yol Satis 467995 0B5Ed5F4Cb0Fb0157C970Fe55Ed79A07Borc Var Ama Yapilan Bir Sey Yok Tek Yol Satis 467995 2Bbbeb2D3Aedc02Db993E1B54952Ffc7

Muhabir: ÖZGÜR DEDEOLUK