Doğal Şehirler Birliği 2024 yılı Mayıs ayı olağan meclis toplantısı, Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde gerçekleşti. 2023 yılında Sındırgı Belediyesi’nin öncülüğünde Kuşadası Belediyesi’nin de aralarında bulunduğu 11 kurucu ilçe belediyesi tarafından kurulan Doğal Şehirler Birliği’nin Mayıs ayı meclis toplantısında birlik başkanı ve encümen üyeleri ile plan ve bütçe komisyonu üyeleri seçimi yapıldı. 2023 mali yılı kesin hesabı ile 2023 yılı faaliyet raporunun da ele alındığı toplantıda Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, 21 oyun tamamını alarak Doğal Şehirler Birliği Başkanı seçildi. Toplantıda ayrıca birliğin merkezinin Sındırgı’dan Kuşadası’na taşınması kararı alınırken 2024 yılı bütçesi 437 bin 500 lira olarak belirlendi.

Kusadasi Belediye Baskani Omer Gunel Dogal Sehirler Birligi Baskani Oldu B532D9E877Ce94B2461980B9Ebf40Fa8

Toplantıda konuşan Başkan Günel, kendisini birliğe aday gösteren Sındırgı Belediye Başkanı Serkan Sak’a teşekkür ederek “Yeni kurduğumuz Doğal Şehirler Birliği’nin üye sayısını artırmak ve güçlü bir birlik haline getirmek için elimden gelenin en iyisini yapacağımdan kuşkunuz olmasın” dedi. Kuşadası’nın bir turizm kenti olarak Türkiye’nin dünyaya açılan kapılarından birisi olduğunu ifade eden Başkan Günel “Uluslararası alanda bilinen bir kent olan Kuşadası’nın, Doğal Şehirler Birliği’nin güçlenmesine ve tanıtımına önemli bir katkı sunacağına inanıyorum” dedi. Türkiye’nin tüm kentlerinin Doğal Şehirler Birliği’ne üye olabilecek nitelikte olduğunu belirten Başkan Günel, “Yeni kurulmuş ve enerjisi yüksek bir birlik olarak güzel işler yapacağımıza ve bu birlikten güç doğacağına şüphem bulunmuyor. Tüm yönetici arkadaşlarımızın bilgi ve birikimine ihtiyacımız olacak. En yakın zamanda Kuşadası’nda bir toplantı yaparak sizleri kentimizde ağırlamak istiyoruz” diye konuştu.

Kusadasi Belediye Baskani Omer Gunel Dogal Sehirler Birligi Baskani Oldu C71030039893F6067F85Af6B45F4F24B

Sındırgı Belediye Başkanı Serkan Sak ise, üye sayısının artması ile birliğin daha da güçleneceğine dikkat çekerek Doğal Şehirler Birliği’nin kentlerin doğal, kültürel ve tarihi dokusunun ve değerlerinin korunması; sürdürülebilirlik ilkeleri çerçevesinde yaşatılması; geleceğe aktarılması ve bu değerlerin tanıtımı noktasında önemli bir güç birliği olacağını söyledi. Başkan Serkan Sak, birlik üyelerini Sındırgı’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek yeni yönetime başarılar diledi.

İncirliova’da ağaç devrildi, araçlar zarar gördü İncirliova’da ağaç devrildi, araçlar zarar gördü

Kusadasi Belediye Baskani Omer Gunel Dogal Sehirler Birligi Baskani Oldu 6F8750D52B02715B34Bb14C358649A0B

Toplantının ardından Birlik üyesi belediyelerin temsilcileri, Sındırgı’da bulunan Doğal Boya Tekstil İnovasyon Merkezi ile Jeotermal sebze ve meyve kurutma tesisini gezerek Sındırgı Belediye Başkanı Serkan Sak’tan bilgi aldı.

Kusadasi Belediye Baskani Omer Gunel Dogal Sehirler Birligi Baskani Oldu 60C9Ae2375286D7B08235D384C23A42E

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI