Daha önce baro seçimleri öncesi avukatlara ferman gibi mesaj atan ve yönetime girdikten sonra kral tacı takan avukat R.B, 1 Mayıs’ta sosyal medya hesabından skandal bir paylaşımda bulundu. R.B, gece kulübünde bir kadınla çekildiği fotoğrafı, " 1 Mayıs'a en nadide işçilerle girmenin sevinci" notuyla paylaştı. Skandal paylaşım sonrası tepkilerin odağı olan R.B ile ilgili Aydın Barosu tarafından hukuki işlem başlatıldı.
“KABUL EDİLEMEZ”
Aydın Barosu Başkanı Av. Sezgin Çetin, paylaşımın kabul edilemez olduğunu belirterek, “Olaya ilişkin kişilerin yaptığı paylaşım, kurumsal anlamda baromuzu değil kişileri bağlamaktadır. Ancak bu talihsiz paylaşımı baro olarak kabul etmemiz söz konusu olamaz. Herkes eylem ve fiilerinin sonuçlarına kabul etmek zorundadır” ifadelerini kullandı. Aydın Barosu Kadın Hakları Komisyonu’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada ise avukatlık mesleğinin böyle bir içeriği benimseyemeyecek bir meslek olduğunu altını çizilerek kişi hakkında Aydın Barosu Yönetim Kurulu tarafından yürütülen hukuki sürecin içerisinde yer alacakların belirtildi.
Baro Başkanı Av. Sezgin Çetin