Aydın İŞKUR İl Müdürlüğü, istihdama yönelik firmalarla işbirliğini sürdürüyor. İş sahibi olmak için İŞKUR’un düzenlediği iş başı eğitim programına başvuran katılımcılar, yaklaşık 6 ay süreyle işbaşında uygulamalı eğitim görüyor. Program süresince katılımcıların günlük zaruri giderleri, genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı sigortası primleri Aydın İŞKUR tarafından karşılanıyor. Eğitimin ardından firmalar, kursiyerleri kendi bünyelerinde çalıştırmaya devam ediyor.
32 Kişi Daha İşe Kavuşacak
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın, “Yüzyılın Kadın İstihdamı Programı İş Pozitif” projesi kapsamında Aydın İŞKUR Müdürlüğü ile Tuğba Kuruyemiş şirketi işbirliğinde “Kuruyemiş İmal İşçisi" ve "Pişmaniye İmal İşcisi” mesleklerinde çalıştırılmak üzere 14 kişilik işbaşı eğitim programı başlatıldı. Ayrıca bir tekstil firmasında “Düz Dikiş Makineci" mesleğinde çalıştırılmak üzere 9 kişilik ve sanayi firmasında da Sistem mühendisi ve ürün geliştirme elemanı(metal) mesleklerinde çalıştırılmak üzere 9 kişilik yeni işbaşı eğitim programı açıldı.