İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Neonatal Resusitasyon (NRP) Eğitimi gerçekleştirildi. Yenidoğan Canlandırma Programı ile yenidoğan ölümlerinin azaltılması, doğum esnasında görev alan sağlık personelinin tümünün eğitime alınarak sertifikalandırılması hedefleniyor. Bu kapsamda eğitime kamu, üniversite ve özel hastanelerinde görevli 6’sı doktor, 16’sı yardımcı sağlık personeli olmak üzere 22 sağlık personeli katıldı.
SERTİFİKA ALDILAR
Eğitim sonrasında düzenlenen sertifika törenine katılan İl Sağlık Müdürü Dr.Eser Şenkul yaptığı açıklamada, “Önlenebilir ölüm sebeplerinden olan yenidoğan asfiksinin Yenidoğan Canlandırma Programı kapsamında sağlık personellerimizin eğitimi Bakanlığımızca hassasiyetle yürütülüyor.
Büyük önem verildiğimiz eğitimlerle bu alandaki sağlık personelimizin yetkin hale gelmesini amaçlıyoruz” diyerek sertifika almaya hak kazanan tüm ekibi tebrik etti. Eğitim programı sonunda eğitimi başarı ile tamamlayan sağlık personeline sertifikaları İl Sağlık Müdürü Dr. Şenkul tarafından takdim edildi.