Aydın’ın Efeler ilçesinde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla çeşitli sendikaların temsilcilerinin ve işçiler, Büyükşehir Belediye Binası yanındaki Taş Köprü’de bir araya geldi. Ardından sendika temsilcileri ve işçilerin yer aldığı kortej, Doğu Gazi Bulvarı’ndan Atatürk Kent Meydanı’na kadar yürüdü.
CHP’DEN DESTEK
Kortejde CHP Aydın Milletvekilleri Hüseyin Yıldız ve Evrim Karakoz, Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, CHP’li belediye başkanları ve ilçe örgütleri de destek verdi. Burada çalınan müziklerle halaylar çeken katılımcılar, zaman zaman sloganlar attı. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla meydanda açıklama yapıldı. Yoğun güvenlik önlemi altında yapılan kutlamalarda katılımcılar canlı müzik eşliğinde 1 Mayıs’ı kutladı.