İYİ Parti’nin kurultay tarihi belli oldu -Meral Akşener aday olacak mı? İYİ Parti’nin kurultay tarihi belli oldu -Meral Akşener aday olacak mı?

31 Mart yerel seçime yaklaşılırken siyasi arenada heyecan tırmanıyor. Anket şirketleri ülke genelinde olduğu gibi Aydın’da da vatandaşların nabzını tutarak yaklaşan seçimde kime oy vereceklerini soruyor.

Türkiye Veri Merkezi Sahibi ve Siyasal-Sayısal Analizci Murat Kızılboğa Aydın’da yapmış oldukları ilk anketi açıkladı. Kızılboğa’nın sosyal medyadan paylaştığı anket sonuçlarına göre gittiği her yerde halkın sevgisiyle karşılanan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na olan ilgi ankette de görüldü.

ÇERÇİOĞLU’NDAN 6 PUANLIK FARK

Aydın Büyükşehir anketinde CHP’nin adayı mevcut başkan Özlem Çerçioğlu yüzde 45.8 ile birinci sırada çıkarken AK Parti’nin adayı Mustafa Savaş, yüzde 39.3 ile ikinci sırada yer aldı. Açıklanan ankette İYİ Parti adayı Özer Kayalı yüzde 5.9 ile üçüncü, DEM Parti adayı Suzan Koç yüzde 4.8 ile dördüncü Zafer Partisi adayı Muharrem Demirbilek ise yüzde 2 ile beşinci sırada bulunurken diğer adayların oranı ise 2.2 olduğu görüldü.

Kaynak: HABER MERKEZİ