Türkiye genelinde 30 ekibi ve kurulma çalışmaları devam eden yeni ekipleriyle birlikte 5 bine yakın gönüllüye sahip olan Türkiye’nin ilk Arama Kurtarma Derneği (AKUT) 28. yaşını kutladı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kuşadası’nda da yeni yaşında unutulmayan AKUT’un kuruluş yıldönümü, Kuşadası Marina’da açılan sergi ile kutlandı. AKUT Kuşadası gönüllülerinden oluşan ekibin düzenlediği sergide AKUT’un zorlu görevlerde, hayat kurtarırken kullandığı alet ve malzemeler, gönüllülerin kıyafetleri ve AKUT görevlilerinin, birbirinden zor ve farklı alanlarda görev başında çekilmiş fotoğraflarından oluşan sunumlar sergilendi.
AKUT VARSA UMUT VAR
Sergi hakkında açıklama yapan AKUT gönüllüsü Zafer Çağlar, AKUT’un yeni yaşını kutladıklarını belirterek, ‘Bugün bizim için çok özel bir gün. Kuşadası’nda, vatandaşlarımızla bu özel günümüzde bir araya gelmek istedik. Tüm gönüllü arkadaşlarımın yeni yaşını kutluyorum. AKUT varsa umut her zaman vardır’ dedi.