Babası Menderes'in çiftliğinde kahyalık yapan, kendisi de 10 yaşında geldiği çiftlikte büyüyen ve burada uzun yıllar çalışan Münevver Çıkrık, Menderes Hükümeti 27 Mayıs 1960 askeri darbeyle devrilinceye kaldığı çiftlikte o günlere tanıklık etti.
“MENDERES GİBİSİ BİR DAHA GELMEZ”
Rahmetli başvekil Adnan Menderes’in köyü Çakırbeyli’de yaşayan yaşlı çınar Münevver Çıkrık, kendisine ziyarete gelen Aydın Milletvekili Seda Sarıbaş ile AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten’e hafızasında canlı tutan ve unutamadığı hatıralarını anlattı. “Menderes çok iyi biriydi” diyen Münevver Çıkrık, “Onun gibisi bir daha gelmez. İhtiyacı olsun olmasın herkese yardım ederdi. Onu her zaman rahmetle anıyorum. Adnan Menderes’i unutmasınlar’ dedi.
“UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ”
Münevver teyzenin duygularına ortak olan milletvekili Seda Sarıbaş ise “Aydınımızın önemli değeri olan merhum başbakanımız Adnan Menderes’i 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümünde bir kez daha anıyoruz. Münevver Çıkrık teyzemiz ile geçmişi yâd ettik. Münevver teyzemiz bise “Adnan Menderes’i unutmasınlar’ dedi. Biz de Adnan Menderes’i unutmadık, unutturmayacağız” ifadelerini kullandı.