İncirliova'da toplu iş sözleşmesi sevinci

İncirliova Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tamamlandı. Görüşmelerin tamamlanmasının ardından belediye binası önünde imza töreni düzenlendi. 228 personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesini törende İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya ile Belediye-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman imzaladı. Belediye çalışanları ve ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği törene İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, CHP İl Başkan Yardımcısı Kaan Erçetin, CHP İncirliova İlçe Başkanı Hasbi Akman, Belediye-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, meclis üyeleri ve muhtarlar da katıldı.

“BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”


Törende konuşan Belediye Başkanı Kaya, Belediye-İş Sendikası ile imzaladıkları sözleşmeye göre belediyede en düşük işçi maaşının 5 bin 250 lira olduğunu açıklayarak, “Emeğinizin, alın terinizin karşılığı olan bu parayı Rabbim sağlıkla yemeyi nasip etsin. Her zaman söylüyorum; biz büyük bir aileyiz, birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. İncirliova'mıza uzun yıllar hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Kaya, Sendika Başkanı Yaman, sendika temsilcileri ve belediye personeline teşekkür etti.

“SİZİ DAİMA DESTEKLEYECEĞİZ”


Belediye-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman da, “Göreve geldiği günden bu yana işçinin ve emekçinin yanında olan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’ya hepinizin huzurunda tekrar teşekkür ederim. Toplu iş sözleşmesinde, belediyenin ekonomik durumunun göz önünde bulundurarak her iki tarafı memnun edecek bir sözleşme hazırlamanın onuru ve mutluluğunu yaşıyorum. Bayram sevincini yaşatan belediye başkanımıza çalışanlar adına, bir kez daha teşekkür ederim. Emeğe ve emekçiye verdiğiniz değer, biz çalışanlar ve ailelerimize, kendi aileniz gibi sahip çıktığınız sürece size daima destekçiyiz” dedi. Törenin sonunda Başkan Yaman, Başkan Kaya'ya teşekkür plaketi takdim etti. Maaşlarının artmasının mutluluğunu yaşayan belediye çalışanları da başkanlar Kaya ve Yaman'a çiçek verdi.

- Aydın Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/9835276/incirliovada-toplu-is-sozlesmesi-sevinci