ERDEM Projesi'nde Kuşadası KAİHL'den büyük başarı

Açılışa Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürü Veysi Bayram, Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erol Barut, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman, Kuşadası İlçe Müftüsü Hüseyin Taner, Kuşadası İlçe Nüfus Müdürü İbrahim San, Milli Eğitim Bakanlığı EBA İçerik Üreticisi Öğretmen Bünyamin Katırcı, Kuşadası Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri, öğrencileri ve okul aile birliği üyeleri katıldı.

ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE 7'DEN 70'E HERKESE HİTAP EDİYOR

Okul Müdürü Hasan Yıldız, okul ve proje hakkında bilgilendirmelerde bulundu. 2012/2013 eğitim öğretim yılında ortaokul kademesinde açılıp 2017 yılında lise bünyesinde birleşen Kuşadası Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin 34 öğretmen 186 öğrenci ile eğitim öğretime devam ettiğini, Zeka Küpü Projesi kapsamında Halk Eğitim Merkezi üzerinden ücretsiz Akıl ve Zeka Oyunları Kursları açıldığını, seçmeli ders olarak 5, 6 ve 7. Sınıflarda akıl ve zeka oyunları dersi okutulduğunu söyledi. Proje koordinatörü ve yürütücüsü Edebiyat öğretmeni Şehrinaz Bayraktar da proje ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Bayraktar, “Öğrenme güçlüklerini aşmanın ve çocuk ile iletişim kurmanın en eğlenceli yolunun oyunlar olduğunu düşünerek hazırladığımız projemiz ile atölyemizi kurduk. Atölyemizde 40 ayrı çeşit kutu ve kağıt kalem oyunu bulunmaktadır. Amacımız başta öğrencilerimiz olmak üzere 7’den 70’e tüm bireylerde strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme, mantıksal bütünleme, görsel uzamsal düşünme, sıradışı düşünme, dikkat ve konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişim sağlamaya çalışmaktır. Okulumuz 400 okul arasından Aydın'dan Karacasu ilçesindeki okul ve bizim okul projede başarılı olarak hibe desteği almaya hak kazandık ve atölyemizi kurduk. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize öğrencilerimize velilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel de, tebriklerini ve başarı dileklerini ileterek öğrenciler ve öğretmenler ile sohbet etti. Akıl ve Zeka Oyunları turnuvalarına katılım sağlayarak başarı gösteren öğrencilere protokol üyeleri tarafından katılım belgesi takdim edildi.

- Aydın Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/9488120/erdem-projesinde-kusadasi-kaihlden-buyuk-basari