Didim Belediye Meclisi'nde doğalgaz için ortak karar

Didim Belediyesi Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya CHP’li Muhammet Kanat ile AK Partili Cemal Engil, Şakir Saruhan, Ramazan Özalp, Yakup Şencan ve Eda Yücel İlhan katılmadı. Gündemin ilk maddesinde zabıta memurlarının fazla çalışma ücreti komisyondan geldiği haliyle oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesinde ise “doğalgaz” konusu ele alındı. Maddeyle ilgili olarak Didim’e doğalgazın getirilmesi ve ardından meskenlere ulaştırılması işiyle ilgili firmaya belediye anlamında her türlü yardımın yapılması, şirketin belediyedeki tüm resmi iş ve işlemlerinden ücret alınmaması, altyapı, yol, tamir, bakım gibi hizmetlerin belediye tarafından yapılması gibi konular komisyonda oy birliğiyle kabul edilirken, mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

“ŞEHİT EREN’İN ADI DİDİM’DE YAŞATILACAK

Gündemin üçüncü maddesinde ise terör örgütü saldırısı sonucu 15 yaşında şehit olan Eren Bülbül’ün adının ilçedeki bir parka verilmesi konusu komisyondan geldiği şekliyle mecliste oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin son maddesinde aile cüzdanı ve dosya evrak ücretinin (ofis nikah ücreti) belirlenmesi 250 TL olarak oy birliğiyle kabul edildi.

- Aydın Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/9367919/didim-belediye-meclisinde-dogalgaz-icin-ortak-karar