Çine'de bir ilk!

Aydın’ın Çine ilçesinde hizmet veren Devlet Hastanesi, nitelikli büyümesine devam ediyor. Hayırseverin tıbbi cihaz desteğiyle Çine Devlet Hastanesi’nde ilk kez Laparoskopik Apendektomi ameliyatı Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Ali Durubey Çevlik ve ekibi tarafından gerçekleştirildi. Çine Devlet Hastanesi’ne başvuran uygun hastalarda Laparoskopik (kapalı) olarak safra kesesi ve apandisit ameliyatları gerçekleştirilebilecek. Kapalı ameliyatlar, açık ameliyatlara göre hastanın daha az ağrı çekmesi, daha az hastanede yatış süresi ve günlük yaşantıya daha erken dönmesi şeklinde hastalara avantaj sağlıyor.

BAŞHEKİM ALKAYA’DAN TEŞEKKÜR

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çine Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. H Zafer Alkaya “Çine Devlet Hastanesi olarak hastanemizde hizmet kalitesini yükselterek Çine ve çevresinde oturan hastalarımıza yerinde hizmet vermek temel amacımız. Hem bu özellikli ameliyatı başarıyla gerçekleştiren Dr. Ali Bey ve ekibine hem de bu amacımızda bizlere yardımcı olan hayırsever bağışçımıza hastanemiz adına teşekkür ederiz. Ayrıca hastanemizde ortopedide protez ve diğer travma cerrahileri, gözde katarakt, şaşılık ve diğer göz ameliyatları, ürolojide kapalı mesane, prostat cerrahileri ve endoskopik müdahaleler, KBB’de orta kulak, burun ve boğaz ameliyatları cerrahlarımız tarafından başarılı bir şekilde uygulanmaktadır” dedi.

Kapalı ameliyatların açık ameliyatlara göre avantajlarının hastanın daha az ağrı çekmesi, daha az hastanede yatış süresi ve günlük yaşantıya daha erken dönmesi şeklinde sıralanabileceği vurgulandı.

- Aydın Ses Gazetesi, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/9220311/cinede-bir-ilk