Kuşadası'nda ‘Çalım’ güven tazeledi

Büyük bir ilginin olduğu ve 4 ayrı listenin yarıştığı seçimlerde Kuşadası esnafı başkanlarını seçebilmek için kıyasıya yarıştı. Mevcut Başkan Ahmet Çalım sarı liste, Halit Şakar kırmızı liste, Vedat Kazancıoğlu mavi liste, Haldun Türkşen beyaz liste ile seçimlere katıldı.

Yapılan seçimlerde herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için içeriye alınan üyelerin üstleri arandı. Genel kurulda başkan adayları seçildikleri takdirde neler yapacaklarını açıkladı.

Divan Başkanlığını Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Selahittin Çetindoğan'ın yaptığı genel kurulda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündemdeki maddelere geçildi. Gündemdeki maddeler okunurken tahmini bütçeye diğer adaylardan itiraz gelince oylama yapıldı. Dışarıdan gelen misafirlerin çok olduğu öne sürülerek misafirlerin dışarı çıkarılması ve esnafların esnaf kartları ile el kaldırılması istendi. Bu konuda ufak bir tartışma yaşandı. Divan Başkanı Selahittin Çetindoğan bu tartışmaların yaşanması ve gerginliğin artması durumunda genel kurulun iptal olacağını söyledi.

Gerginlik yatıştıktan sonra genel kurula devam edildi. Oylama neticesinde tahmini bütçe genel kuruldan geçti. Ayrıca başkan maaşının düşürülmesi, 2 asgari ücret tutarında olması, 4 başkan adayı tarafından imza altına alınarak kabul edildi. Seçimi kazanan mevcut Başkan Ahmet Çalım, kendisini tekrar bu göreve layık görenlere teşekkür etti. Çalım, genel kurulun yapıldığı Sanayi Sitesi'ndeki esnaflara teşekkür ziyaretinde bulundu.

Kongreyi kazanan Ahmet Çalım'ın yönetim kurulunda; Ali Mucip, Barış Bozyol, Galip Ertan, İsmail Aktaş, İzzet Pekşen, Hayrettin Kuloğlu, Mustafa Ak, Ufuk Öğren, Sabahattin Maltaş ile Volkan Gerçek yer aldı.

- Aydın Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/9201879/kusadasinda-calim-guven-tazeledi