Aydınspor 2 (Efsaneler ölmez)

Hüseyin Barış Özsoy
Hüseyin Barış Özsoy

Malumunuzdur geçen haftaki yazımda Aydınspor’un onbir yıl aradan sonra Adnan Menderes Stadyumu yeşil sahasına geri dönüşünü yazmıştım. Daha maç günü gelmeden geri dönüşün haberi geldiği anda bu büyük özlemi, büyük heyecanı hissedip yaşayan binlerce taraftar maç günü geldiğinde bu coşkuyu nasıl yaşattığını o gün stada gelen herkes gördü. Bu taraftarın bu heyecanı ne kadar özlediğini, bu takımın olması gereken yerin neresi olduğunu avazı çıktığı kadar bağırırdı. Gerek bu atmosferi yaşamak gerekse başka sebeplerle stada gelenler olduğu gibi, her şeye rağmen yine Aydınspor’u yalnız bırakanlar da oldu. Artık iş öyle bir noktaya geldi ki tekrardan kişisel kavgaları bu takıma yapılan ihanetleri anlatmanın, bu konuları deşmenin hiç kimseye hiçbir faydası yok. Gereğide yok. Maç günü Aydın halkı takımına sahip çıkarak gerekli kişilere gerekli mesajı çok net göstermiştir. Aslonanın Aydınspor olduğuna, kurumların başındaki gelip geçici isimlerin asıl gerçeğe hizmet etmesi gerektiğine o gün o statta herkes şahit oldu.

Aydın Halkı, Aydın’ın gerçek takımı Aydınspor’una nasıl sahip çıkacağını gösterdiği gibi, Aydınspor’u sahip çıkanlara da sahip çıkacağının mesajını çok ama çok net verdi. Şimdi o stada gelenler ve gelmeyenler isteseler de istemeseler de, kabul etseler de etmeseler de bu sorumluluğu üstlerine almış bulunmaktalar. Artık bu takıma sahip çıkmaktan kaçma adına eski defterleri deşip, küstüm oynamıyorum diyenlerin kaybedeceği aşikardır. Aydınspor’a hizmet, Aydın’a hizmettir. Bu net gerçeklikten kaçmak için bu şehrin paralarını başka maceralarda hiç etmenin anlamı olmadığını, kendi bünyesinde çalışan personelinin eline davul vererek devşirme taraftar yaratılamayacağını, taraftarlığın bir yürek iş, bir aşk olduğunu sadece o stada gelenler değil, stadın çevresinden geçenler bile duydu.

İşin özeti, lafın kısası nasıl yaparsınız nasıl edersiniz biz bilmiyoruz, bilmekte istemiyoruz. Bizim bildiğimiz tek şey bu takımın olması gereken yer burası değildir. Aydınspor’un olması gereken yer bellidir. O yere devşirme belediye takımlarıyla gidilemediği de test edilip onaylanmıştır. Bu halk bu şehrin gerçek takımını olması gereken yerde görmek istiyor. Bunun olması için bu şehri yöneten, bu şehirde işletme kurup buradan para kazanan, bu şehirde yaşayan, bu şehrin yer altı ve yer üstü kaynaklarını kullanarak gemisini yüzdüren herkes ama herkes sorumluluk taşımaktadır. Biz halk olarak, taraftar olarak artık eski yanlışların unutulmasını, tek doğruyu gerçekleştirmek için tüm herkesin tek yumruk olarak görmek istiyoruz. Kavga ve kargaşayla değil, eskiden olduğu gibi tüm dinamiklerin bir araya gelerek oluşturduğu bir spor şehri olmayı hayal ediyoruz. Bunun içinde AYDINSPOR’umuzu olması gereken yere getirecek maddi ve manevi imkanları bir arada toplayacak tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz.

- Aydın Ses Gazetesi, Hüseyin Barış Özsoy tarafından kaleme alındı
https://www.sesgazetesi.com.tr/makale/9035384/huseyin-baris-ozsoy/aydinspor-2-efsaneler-olmez