Aydın'da 180 kişi ikaz edildi

Türkiye’de en az vakanın görüldüğü illerden biri olan Aydın’da koronavirüs denetimleri tüm hızıyla devam ediyor. Koronavirüs salgınına karşı alınan tüm yasaklara vatandaşların uyduğu görülürken sosyal mesafe ve maske kuralına uymayan vatandaşlar ise Kent Güvenlik Yönetim Sistemi kameraları yardımıyla belirleniyor. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi kameraları yardımıyla belirlenen vatandaşlar, tedbirlere uymaları konusunda uyarılıyor.

DENETİMLER DEVAM EDECEK


Kent Güvenlik Yönetim Sistemi kameraları yardımıyla son bir haftada 180 vatandaş ikaz edildi. Yapılan denetimlerle ilgili Aydın Valiliği’nden açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “20 Aralık’ta 17, 21 Aralık’ta 19, 22 Aralık’ta 22, 23 Aralık’ta 19, 24 Aralık’ta 23, 25 Aralık’ta 27 ve 26 Aralık’ta 53 şahıs ikaz edildi. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi kameralarından ilimiz farklı noktalarında Covid-19 tedbirleri kapsamında tespit edilen ihlal görüntüleri ile ilgili olarak sevk edilen ekipler tarafından toplam 180 şahıs ikaz edilmiştir.”
Öte yandan koronavirüs salgınına karşı denetimlerin sıklıkla yapılacağı belirtilirken vatandaşların tüm kurallara eksiksiz uymaları istendi.

- Aydın Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/8964614/aydinda-180-kisi-ikaz-edildi