Didim’de emekliler "geçinemiyoruz" dedi

Didim Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına sendika üyelerinin yanı sıra Didim Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri katıldı. Döviz ve pankartların açıldığı basın açıklamasında son zamlar eleştirildi. Basın açıklamasını ise Tüm Emekli-Sen Didim İlçe Basın Sekreteri Erdem Özden okudu.

Özden tarafından okunan açıklamada, “Bugün burada hayat pahalılığını, geçim zorluğunu, emeklilerin, emekçilerin, aslında toplumun her kesiminin sefaletini, yoksulluğunu haykırmak için alanlardayız. Didim Emek ve Demokrasi Platformu Bileşenleri olarak artık taşınamaz, yaşanamaz hale gelen yoksulluğa ve çöküşe tahammül gücümüz kalmamıştır. Böylesine bir devalüasyon, yağmur gibi zamlar hiç bir dönemde yaşanmamıştır. Benzinden motorine, lpg’ye, doğalgaza, elektriğe, ete süte ve her türlü temel ihtiyaç maddelerine gelen zamlar, halkı açlıkla karşı karsıya getirmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada ayrıca şunlar kaydedildi: "Maaşlarımız, son zamlardan sonra tamamen acınası hale gelmiştir. Paramız pul olmuş, Cumhuriyet tarihinin en kötü değerine getirilmiştir. Emekliler, emekçiler evlerine ekmek götüremez duruma gelmiştir. Her gün yaşanan devalüasyon ile yeniden borçlanan ülkemiz gittikçe daha da dışa bağımlı hale getirilmektedir. Hayat pahalılığı, işsizlik, açlık halkın gündelik hayatının bir parçası olmuştur. Halkını açlığa, yoksulluğa, yoksunluğa, umutsuzluğa mahkum eden sorumlular, yetkililer halkla dalga geçmeyi ihmal etmiyorlar. Biz, Didim halkı olarak buradan yetkilere sesleniyoruz. Yarın oy için kapısına dayanacağınız halk burada. Siz neredesiniz? Halkın yüzüne bakacak haliniz kalmadı. Bizler sizi uyarıyoruz. Yönetemiyorsunuz, gidin! İlk seçimde sandığa gömüleceksiniz. Didim Emek ve Demokrasi Platformu olarak haklarımızın ve hayatımızın, çocuklarımızın geleceğinin takipçisi ve savunucusu olacağız. Yalanlarınıza kanmıyoruz. Gideceksiniz. Biz kazanacağız! Halk kazanacak."

- Aydın Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/8419600/didimde-emekliler-gecinemiyoruz-dedi