Aydınlı çiftçiler dijital pazarlara açılacak

DİGİAGRİMARK projesinin I. Yüz Yüze Ulusötesi Proje Toplantısı 2-3 Kasım 2021 tarihlerinde, Yunanistan'ın Larissa şehrinde gerçekleştirildi. ERASMUS+ Programı 2020 Yılı Yetişkin Eğitimi için Stratejik Ortaklıklar kapsamında- Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen projenin Yunanistan/Larissa'daki Ulusötesi Toplantısına, Aydın Valiliği (AB ve Dış İlişkiler Bürosu) (Proje Koordinatörü), Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Söke Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmet içi Eğitim Merkezi Müdürlüğü (TAYEM), Sosyal Etki ve Yenilikçi Eğitim Derneği (SOYED), Yunanistan’dan Institute of Entrepreneurship, Portekiz’den Development, Baldaque & Alves da Silva, İspanya’dan Lda, Inercia Digital SL ve İtalya’dan European Grants International Academy SRL toplam 17 kişi katıldı.

İKİ YIL SÜRECEK

Çiftçilerin dijital pazarlama ve dijital güvenlik becerilerini geliştirerek tarım sektörünün ekonomik ve çevresel sürdürülebilirliğini arttırmak ve tarımda dijitalleşmeye katkıda bulunmanın amaçlandığı ve iki yıl süre ile uluslararası boyutta uygulanacak olan projenin sonunda Tarımsal Girişimciler için Dijital Pazarlama ve Dijital Güvenlik ve Güvenlik için Müfredat / Kurs Geliştirme, Tarımsal Girişimciler için Dijital Pazarlama ve Dijital Güvenlik ve Güvenlik için Öğrenme Platformu, Modüller ve Eğitim / Öğrenme Materyalleri, Tarımsal Girişimcinin Güvenli Dijital Pazarlama Kılavuzu ve Tarımsal Girişimciler için Güvenli Dijital Pazarlama Stratejisi için Araç Kiti gibi çıktılar yapılması planlanıyor.

WORKSHOP GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Projenin toplantısı proje ortaklarının sunumları ve ardından proje faaliyetleri ve fikri çıktıları kapsayan projenin sunumu ile başladı. Proje ortaklarının tamamladığı "Mevcut Durum Analizleri" sunumlarından sonra ihtiyaç analizleri hakkında değerlendirmeler yapıldı. Dijital güvenlik ve dijital pazarlama eğitimlerinin müfredatları, eğitim stratejileri, konu başlıkları konularında workshop gerçekleştirildi. Toplantının ikinci gününde ise müfredat üzerindeki çalışmaya devam edildi ve eğiticilerin eğitimi, e-öğrenme platformu, eğitim modülleri ve öğrenme materyalleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Ulusötesi toplantı, görev paylaşımları, genel değerlendirme ve sertifikaların dağıtılmasıyla sona erdi.

- Aydın Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/8307438/aydinli-ciftciler-dijital-pazarlara-acilacak