Nazilli Şehit Aileleri Derneği'nden börek hayrı

Nazilli Şehit Aileleri Derneği, geniş katılımlı börek hayrı gerçekleştirdi. Şehit Aileleri Derneği Başkanı Jale Keskin ve şehit ailelerinin ev sahipliğinde Altıntaş Mahallesinde bulunan dernek binası önünde düzenlenen hayır etkinliğine, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Ali Akdoğan, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

‘ŞEHİTSİZ BİR YILIMIZ OLSUN’

“Şehitlerimiz için güzel bir hayrımız olsun istedik” diyen Nazilli Şehit Aileleri Derneği Başkanı Jale Keskin, “Yağ kokusu olsun, güzel bir mevlidimiz olsun istedik. Şehit yakınlarımız ile birlikte davetlilerimizle ilgilendik. Sağ olsun misafirlerimiz bizleri yalnız bırakmadı. Covid-19 nedeniyle uzun bir süre bir raya gelemedik. İnşallah bundan sonra daha güzel şeyler olacak. İnşallah pandeminden uzak yaşantımız olsun, şehitsiz bir yılımız olsun. Bütün dernekler kendi üye sayısını yükseltmek ister, bizler de sayımız kesinlikle yükselmesin isteriz. Şehitlik hassas bir mertebe. Şehitlerimizin yakınları da daha hassas oluyor. Bu vatan hepimizin. Allah vatanımıza zeval vermesin” ifadelerini kullandı.

Mübarek Cuma gününde insanları bir araya getirdiği için Nazilli Şehit Aileleri Derneği’ne teşekkür eden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ise şunları kaydetti: “Bu coğrafyanın ortak değerlerinden bir tanesi delikli yağlı börek hayrında bizleri bir araya getirdiniz. Çok güzel oldu. Allah kabul etsin. Şehitlerimizin, ölmüşlerimizin ruhuna değsin. Şehitlerimiz Allah katında en yüksek yerdeler. İnşallah Rabbim onların şefaatine nail eyler”
Nazilli İlçe Müftülüğünden imam hatiplerin duaları eşliğinde yapılan hayırda duygusal anlar yaşandı.

- Aydın Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/8231132/nazilli-sehit-aileleri-derneginden-borek-hayri