Öfkeli boğa sahibini öldürdü

Olay, Efeler’e bağlı Çayyüzü Mahallesinde bir hayvan çiftliğinde meydana geldi. Aydın’da çeşitli okullarda beden eğitim öğretmenliği yapan evli ve 2 çocuk babası Hakan Atalay, üç yıl önce Cumhuriyet İlkokulu’ndan emekli olduktan sonra bir hayvan çiftliği kurdu. Çiftliğinde büyükbaş hayvan besleyen Atalay, yem vermek için ahıra girdiğinde öfkeli boğanın saldırısına uğradı. Boğa, boynuz darbesiyle Atalay’ı yere düşürdükten sonra ayaklarıyla vurarak öldürdü.

BOYNUZLARINDA KAN İZLERİ BULUNDU

Atalay’dan haber alamayan yakınları, durumdan şüphelenerek çiftliğine gitti. Yakınları, emekli öğretmeni yerde hareketsiz halde bulunca durumu sağlık ekipleri ve jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Atalay’ın yaşamını yitirdiğini belirledi. Jandarma ekipleri vücudunda darp izlerine rastlanan Atalay’ın ölümüyle ilgili inceleme başlatırken ahırdaki bir boğanın boynuzunda kan izlerine rastlandı.

Atalay’ın cenazesi olay yeri incelemesinin ardından otopsi için Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Morguna gönderildi. Atalay’ın kesin ölüm nedeni yapılacak otopsisinin ardından belli olacak. Atalay’ın cenazesi Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.

- Aydın Ses Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/8230920/ofkeli-boga-sahibini-oldurdu