Cihat Öztürk istifa etti

İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk istif etti Geçtiğimiz haftalarda kamu oyunda parti içindeki huzursuzluklarla istifa edeceği sıkça söz edilen İYİ Parti İlçe Başkanı Cihat Öztürk, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla istifasını duyurdu.


'HAKKINIZI HELAL EDİN'


Öztürk yaptığı açıklamada, "Kıymetli arkadaşlarım;son günlerde kamuoyuna yansıyan parti içi gerginlik mevzuları, tartışma ve huzursuzluk iddiaları gibi konuların ülke gündemiyle bağdaşmayan ve partimizin iktidar hedefiyle örtüşmeyen bir tablo yarattığını üzülerek gözlemliyorum. Sn Genel başkanımız Meral Akşener'in insanüstü bir gayretle tırnaklarıyla yürüttüğü bir mücadeleyi hiçbirşeyin gölgelemesi kabul edilemez.Bildiğiniz üzere parti içi bir demokrasi mücadelesiyle çıktığımız cesurlar hareketinin her aşamasında Genel Başkanımızla yol yürümenin onurunu yaşamış bir kişi olarak, İYİ Partimizin kuruluşunda önce İl Başkan Yardımcısı olarak görev aldım, daha sonra Nazilli İlçe Başkanlığı görevini layıkıyla yerine getirmeye çalıştım.Bizim gibiler için; binbir emek, fedakarlık ve mücadeleyle bu günlere gelen, hızla büyüyen, Genel Başkanını Başbakan yapmaya kararlı partimizin geleceği bütün kişisel değerlendirmelerin üstündedir. Aslolan partimizin Türkiye’nin geleceğinde oynayacağı roldür. Aslolan ülkenin umudu Genel Başkanımızın liderliğinde güzel günlere ulaşmaktır.


Bizler için dedikodu, fitne, iç çekişme veya bu görüntüye sebep olacak tavır ve davranışlarla kaybedilecek bir dakikamız bile yoktur. Odağımızı iktidar yolundan saptırmaya çalışan her türlü çabaya karşı tavrımız kesin ve nettir. Partimizi ana hedefinden uzaklaştırmaya yönelik haber, dedikodu ve fitne odaklarına karşı da her türlü fedakarlığı yapacağımızı farklı şekilde göstermek de bize yakışandır.Bu sebeple; kurucusu olduğum partimin Nazilli İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.Bundan sonra da mücadelem partimin ihtiyaç duyulduğunda her anında yanında olarak devam edecektir.Bu süreçte birlikte olduğumuz tüm arkadaşlarımıza en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.Beni seven, değer atfedenlerden tek ricam binbir emekle kurulmuş milletimizin son umudu partimize karanlıklar dağılana dek sahip çıkmalarıdır.Hakkınızı helal ediniz" dedi.

- Aydın Ses Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/8189817/cihat-ozturk-istifa-etti