Aydın’da Amatör Spor Haftası başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan, her yaştan insanın spor yapması için düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası bu yıl 4-10 Ekim 2021 tarihleri arasında tüm Türkiye’de farklı etkinliklerle kutlanacak.

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ İLE BAŞLAYACAK


Aydın’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenecek Amatör Spor Haftası etkinlikleri, 4 Ekim 2021 Pazartesi günü saat 16.00’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünden hareket edilecek kortej yürüyüşü ile başlayacak. Ardından Atatürk Spor Salonu önünde gerçekleştirilecek sportif etkinlikler ile devam edecek. 4-10 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Amatör Spor Haftası etkinlikleri Aydın’da çeşitli spor branşlarında yapılacak müsabakalar ile tamamlanacak.

PROGRAM BELİRLENDİ


Etkinlikler, 4 Ekim Pazartesi günü saat 16.00’da başlayacak. Açılış töreni ve konuşmaların ardından saat 16.30’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden başlayarak kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. Kortej yürüyüşünün sona ereceği Adnan Menderes Stadyumu’nda spor etkinlikleri gerçekleştirilecek. 5 Ekim Salı günü ise saat 09.00’da Gençlik Merkezi Atış Poligonu’nda atıcılık yarışmaları düzenlenecek. 6 Ekim Çarşamba günü saat 16.00’da 3X3 Sokak Basketbolu etkinliği Forum Aydın’da yapılacak. 7 Ekim Perşembe günü saat 17.00’de ise Adnan Menderes Stadyumu’nda okçuluk müsabakaları gerçekleştirilecek. 8 Ekim Cuma günü ise saat 14.00’te Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda kapanış töreni yapılacak. Konuşmaların ardından jimnastik ve karate gösterileri düzenlenecek. Madalya töreni ile tören son bulacak. Saat 17.00’de ise Kardeşköy Atletizm Pisti’nde uçurtma şenliği yapılacak.
Ayrıca 04-08 Ekim 2021 tarihleri arasında Amatör Spor Haftası dolayısıyla kurumlar arası voleybol ve futbol müsabakaları başlatılacak, 29 Ekim 2021 Cumhuriyet Bayramı haftasında son bulacak.

- Aydın Ses Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/7865539/aydinda-amator-spor-haftasi-basliyor