'İlk seçimde önce iktidarı, sonra mültecileri göndereceğiz'

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, son günlerde ülke gündemine oturan mülteci meselesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Her gün yeni bir gündem ile güne ‘merhaba’ dediklerini belirten Çankır, bu gündemlerde vatandaşın menfaatine bir müjde olmadığını iddia etti. İktidarın millete müjde diye duyurduğu şeyin Kıbrıs’ta saray yapmak olduğunu dile getiren Çankır, şunları kaydetti: “Milletin aklıyla dalga geçer gibi her gün vatandaşlarımızın büyük bir kısmı çözümsüz ve çaresiz bir şekilde güne uyanıyor. İktidar mutlu bir azınlık üzerinden Türkiye'nin refah seviyesini değerlendiriyor.”

"MÜLTECİ PLANINI VATANDAŞIMIZ BOZACAK"

AK Parti iktidarı yöneticilerinin koltuklarından aldıkları güçle menfaatleri doğrultusunda yaşadığını öne süren Başkan Çankır, “İktidarın yöneticileri gitmeden büyük bir planın parçası olan mülteci akınına seyirci kalıyor. Uzun zamandır mülteciler elini kolunu sallaya sallaya ülkemize giriş yapıyor. İktidar tarafından yürütülen ciddi bir planın parçası oldukları çok net. Bu planı bozacak ise yine kendi vatandaşlarımız olacak, iktidarın saraydaki hesabı sandıkta tutmayacaktır. Cennet memleketimizin bereketli topraklarında kendi vatandaşına huzur sağlamak yerine, mültecilere ayrıcalık tanıyanlara da vatandaşlarımız gereken hesabı sandıklarda soracaktır” ifadelerini kullandı.

İktidar temsilcilerinin kendi halkına yoksulluğu reva gördüklerini, kendileri de saltanat sürdüklerini iddia eden Çankır, yapılacak ilk seçimde önce iktidar temsilcilerini, sonra mültecileri memleketlerine geri göndereceklerini söyledi.

- Aydın Ses Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/7525098/ilk-secimde-once-iktidari-sonra-multecileri-gonderecegiz