Başkan Atabay’a saldırıya siyasilerden kınama

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ve şahsi avukatına karşı gerçekleştirilen saldırıyı siyasi partilerin ilçe başkanları tepki gösterdi. CHP’li Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’a karşı yapılan saldırıyı kınayan AK Parti Didim İlçe Başkanı Maşallah Subaşı “Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a karşı gerçekleştirilen saldırıyı kınıyor; kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Her ne olursa olsun belediye başkanı Didim’de bir iradeyi temsil etmektedir. Bu iradeyse siyaset üstü bir meseledir ve hangi görüşten olursak olalım bu iradeye sahip çıkmamız gerekir. Hukuk ve adalet dışında başvurulan hiçbir yöntemi kabul etmiyor ve özellikle de şiddeti tümüyle reddediyoruz. En kısa sürede olayın faillerinin, azmettiricilerinin yüce adaletimize teslim edileceğine inanıyorum.” ifadelerini kullanırken MHP Didim İlçe Başkanı Fikret Alkaya da “Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'a karşı gerçekleştirilen elim saldırıyı kınıyorum. Hangi görüşten olursak olalım Belediye başkanı olarak Didim'de iradeye temsil etmektedir. Hukuk dışı kurallara başvurarak içinde şiddet içeren bu tarz davranışları kabul etmiyoruz. Halkın iradesine karşı gerçekleştirilen bu olayı reddediyor ve faillerinin bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmesini önemle temenni ediyorum.” dedi.

CHP’nin Millet ittifakı ortaklarından İYİ Parti Didim İlçe Başkanı Vefa Berk Tezsezener ise “Didim Belediye Başkanımız sayın Ahmet Deniz Atabay’a oturduğu restoranda kahve içerken planlı bir saldırı gerçekleştirildiğini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Bu hain saldırıyı şiddetle kınıyor faillerinin bir an önce adalet önünde hesap vermesini diliyorum. Belediye Başkanımız sayın Ahmet Deniz Atabay’a acil şifalar diliyorum. Geçmiş olsun başkanım yanındayız.” İfadelerini kullandı.

DEVA partisi Didim ilçe başkanı Hüseyin Anıl Genç yaptığı açıklamada "Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'a ve Avukatı'na yapılan saldırıyı kınıyorum. Faillerin gereken en ağır cezayı almaları gerekiyor. İlçenin seçilmiş belediye başkanına saldırmak doğrudan seçmenin kendisine, Didimlilere saldırmak demektir. İfadelerine yer verdi

- Aydın Ses Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/7295786/baskan-atabaya-saldiriya-siyasilerden-kinama