Yük konteynerini lüks eve çevirdi

Aydın’ın Köşk ilçesine bağlı Ovaköy Mahallesi’nde iş insanı, mimar Ozan Demirbaş kendi hayali olan konteyner evi, koronavirüs salgın sürecinde hayata geçirdi. Kendisini ve ailesini salgından korumak için yaptığı konteynerden evi, adeta villaya çevirdi.

30 metrekarelik konteyneri 2 odalı, açık mutfaklı, salona çeviren Demirbaş, çevresine toplam alanı 400 metrekareyi geçen bir de bahçe oluşturdu ve 1 ay içerisinde kendisine villayı aratmayacak bahçeli bir ev inşa etti. Görenlerin hayranlık içerisinde baktığı konteyner eve talep artınca Demirbaş çareyi bir emlak satış sitesine ilan oluşturmakta buldu.

1 MİLYONLUK FİYAT BİÇTİ

Bahçesi ile birlikte yaklaşık 450 metrekarelik alanda bulunan konteynır evine 1 milyonluk fiyat biçen Mimar Ozan Demirbaş, “ Pandemi sonrası hem kendi, hem de ailemin sağlığı için hayalimi gerçekleştirmek istedim. İzmir limanında kullanımdan kalkan bir konteyneri satın alarak eve dönüştürdüm. 1 ay içinde ailem ile birlikte yaşayabileceğimiz bir ev inşa etmeye çalıştım. Bu ev bizi, dayanıklı çelikten yapılmış olmasından dolayı hem depremden koruyor, hem de pandemiden uzak tutuyor. Evi görenler satın almak istese de ben satma taraftarı olmadım ilk başta. Ancak talepler artınca düşünüp satma kararı aldım ve değerine 1 milyon lira fiyat biçtim” dedi.

“HAYALİMİ SATIYORUM”

Konteyner evi için 1 milyon liralık fiyatın çok olduğunu söyleyen kişilere ise aldırış etmediğini söyleyen Demirbaş, “Ben bu konteynır evi hep hayal ediyordum. Hayallerimi gerçekleştirdim. Evin ve bahçenin her yerinde kendi emeğim var. Hiçbir şeyi eksik etmeden düşündüm. Hiçbir masraftan kaçınmadan yaptım. Bana yardım eden ekip arkadaşlarımla birlikte, kendime ve aileme güzel bir minimal yaşam alanı oluşturdum. Ben internete verdiğim ilanda bir ev satmıyorum. Hayalim olan bir evi satıyorum. Yani bir nevi hayalimi satılığa çıkartım diyebilirim” dedi.

- Aydın Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/7260354/yuk-konteynerini-luks-eve-cevirdi