Akdoğan: 'Hizmet sektörünün yükü ağır'

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Akdoğan, “Covid-19 başladığından itibaren alınan pandemi tedbirlerinin en büyük olumsuz etkisi hizmet sektörüne oldu. Sağlığımız için tedbirlerin alınması şart olsa da, yeme-içme ve eğlence sektörünün aylardır kapalı olması ya da faaliyetlerinin kısıtlanması salgının hızında çok etkili olmamıştır. Bugün itibariyle geçilen kademeli normalleşme sürecinin 2. etabıyla yeme-içme sektörü bir nebze de olsa faaliyetlerine başlasa da, bazı sektörlerde kapanma devam etmektedir. Bu da, turizm bölgesi olan ilçemizde, sezonun başladığı bu günlerde haziran ayının da kaybı anlamına gelmektedir” dedi.

DESTEK ÇAĞRISI

Akdoğan, “Sezonun başladığı bugünlerde turizm bölgeleri için revize yapılması ve en başta hizmet sektörü olmak üzere salgından olumsuz etkilenen tüm sektörler için destek adımlarının devam etmesi çok önemli. Devletimiz tarafından verilecek her türlü destekte kaybı çok ağır olan hizmet sektörünün 1. sıraya alınması ve belediyelerimizin de hizmet sektörüne destekte payı olması gerektiği kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.

"KREDİ NEFES ALDIRACAK"

Akdoğan açıklamasının devamında, şunları kaydetti: “Bizler de bu süreçte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin başlattığı nefes kredisine Odamızın mali kaynaklarını kullanarak katkı koyduk, üyelerimiz için kredi hacmi yarattık. Kredinin, bir nebze de olsa üyelerimize nefes aldıracağını umuyoruz. Hızlanan aşı süreci ve alınan önlemlerle bu sürecin artık daha fazla zarar vermeden atlatılmasını umuyor ve tüm esnafımıza bereket ve en önemlisi sağlık diliyorum.”
Akdoğan, üyelerinin Ankara’daki sesi olmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

- Aydın Ses Gazetesi, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/7247569/akdogan-hizmet-sektorunun-yuku-agir