Didim'de temizlik ekipleri durmak bilmiyor

İlçe genelinde gece gündüz çalışmalarını sürdüren Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde cadde, sokak, sahil ve plajları köşe bucak temizledi. Didim’e bağlı tüm mahallelerde toplam 18 çöp aracı, 2 mini çöp aracı, 7 moloz aracı, 2 kepçe, 4 kamyon, 55 süpürge personeli, dezenfektan ekibi ve süpürge araçları ile çalışmalarını sıkı bir şekilde gerçekleştiren temizlik ekipleri, kesintisiz bir şekilde 3 vardiyalı bir sistemle hizmet veriyor.

Son bir haftada yapılan çalışmalar kapsamında; Didim Akbük yol güzergahı mıntıkası, Mavişehir kapalı çarşı içerisinde mıntıka temizliği ve kepçe ile moloz toplanması ve pazar yerleri temizliği gerçekleştirildi.

EFELER BÖLGESİ’NE 20 YER ÜSTÜ KONTEYNERİ

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Efeler Mahallesi’ne 20 adet sıfır yerüstü konteynerinin dağıtımını yaptı. Bunların yanı sıra Akbük Mahallesi’nde moloz toplama, kent genelinde rutin çöp toplama işlemleri tüm hızıyla sürdürülüyor.

96 YER KONTEYNERİ DEZENFEKTE EDİLDİ

Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı dezenfektan ekibi, ilçenin gözde turizm mekanlarından birisi olan Altınkum Yalı Caddesi’nde ve kentin farklı bölgelerinde bulunan 96 adet yer konteynerlerini temizleyip dezenfekte çalışması yaptı.

“EKİPLERİMİZ 7/24 GÖREV BAŞINDA”

Didim genelinde hummalı olarak yürütülen temizlik ve dezenfektan çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, “Vatandaşlarımızın sağlığını korumak, temiz ve hijyenik bir yaşam alanı sunmak için ekiplerimiz belirlenen program çerçevesinde 7/24 görevlerini sürdürüyor. Didim'de iyi ve temiz yaşamı korumak için tüm mesai arkadaşlarımız ile birlikte canla başla çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

- Aydın Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/7048166/didimde-temizlik-ekipleri-durmak-bilmiyor