Aydın'da iki FETÖ şüphelisi yakalandı

Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Grup Amirliği ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin ortaklaşa olarak yaptığı çok yönlü ve titiz çalışmalar neticesinde, FETÖ/PYD mensuplarının illegal yollardan yurt dışına kaçacakları yönünde bilgiler elde edildi. Şahısların Değirmendere Mahallesindeki bir evde saklandıklarının tespit edilmesi üzerine ekipler hazırlıklarını tamamladıktan sonra adrese operasyon düzenlendi. Evde bulunan F.A. ve Y.G. isimli kadın yakalanarak gözaltına alındı.

YÜKLÜ MİKTARDA PARA ELE GEÇİRİLDİ

F.A’nın, "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan arandığı ve hakkında 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu, Y.G’nin de, "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan hakkında işlem yapıldığı tespit edildi. F.A. ve Y. G'nin üzerinde yüklü miktarda para ele geçirildi.

Öte yandan şahısları yurt dışına kaçıracak olan Ö.V. ve M.T., Kuşadası Sanayi Sitesi içinde bir araç içerisinde yakalanarak gözaltına alındı. M.T'nin "Göçmen kaçakçılığı yapmak" suçundan arandığı tespit edildi. Yakalanan 4 kişi işlemleri için emniyete götürüldü.

- Aydın Ses Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/6954978/aydinda-iki-feto-suphelisi-yakalandi