Buharkent'te belediye çalışanı koronavirüse yenildi

Yaklaşık bir hafta önce koronavirüs teşhisi konulan Başer, bir süredir Nazilli Devlet Hastanesinde tedavi altında tutuluyordu. Evli ve 10 ile 15 yaşlarında 2 çocuk babası olan Başer yaşama tutunamadı. Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden Başer'in ölümü ailesi ile birlikte ilçeyi yasa boğdu.

19 Mart'ta belirtiler gösterse de ilk önce nezle olduğunu zanneden Başer, şüphelerinin artması üzerine 24 Mart Çarşamba günü test yaptırdı. Testi pozitif çıkan Başer, bir gün sonra nefes darlığı sebebiyle hastaneye gitti. Cuma günü yoğun bakıma kaldırılan Başer, ciğerlerinin zarar görmesi sonucu hayata tutunamadı ve bugün yaşamını yitirdi. Alkol kullanmayan, 4 aydır sigara içmeyen Başer'in başka bir rahatsızlığının bulunmadığı öğrenildi. Başer'in cenazesi ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

EROL BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Belediye Başkanı Mehmet Erol da sosyal medya hesabından, "Çalışanımız ve kardeşimiz Mustafa Başer'in vefatı nedeniyle üzüntülüyüz. Kardeşimize Allah'tan rahmet kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun" şeklinde paylaşım yaptı.

- Aydın Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/6874738/buharkentte-belediye-calisani-koronaviruse-yenildi