Kızılay'dan Roman vatandaşlara yardım eli

Pandemi sürecinde düğünlerin yapılmaması ve eğlence mekanlarının kapalı olmasından dolayı ekonomik sıkıntı yaşayan Roman vatandaşlara, Nazilli’de Kızılay tarafından yardım eli uzatıldı. İlgili muhtarlıklardan ve Roman Derneğinden alınan bilgiler üzerine mahalleye gelen Kızılay Nazilli Şube Başkanı Mevlüt Günay ve 2 dernek üyesi, 60 gıda kolisini listede ismi bulunan vatandaşlara dağıttı. Bunun yanı sıra yaklaşık 110 vatandaş da, cep telefonlarına gelecek olan mesajdaki kodla marketlere giderek belirlenen miktarda alışveriş yapabilecek.

“GÖNÜLLERİNİ ALDIK”


Pandemiden dolayı çalışamayan Roman vatandaşlara yardım etmek istediklerini ifade eden Kızılay Nazilli Şube Başkanı Mevlüt Günay, “Genel merkezden gelen gıda kolisi için bir miktar para ve bir de yaklaşık 110 kişiye telefonlarına mesaj gelecek ve bir marketten alışveriş yapabilecekler. Biz de şöyle düşündük. Nazilli’de aşağı yukarı geçen seneden beri 2 bine yakın gıda kolisi dağıttık. Pandemi döneminde maalesef düğünler olmayınca, mekanlar da kapalı olunca özellikle de Roman arkadaşlarımız ekonomik sıkıntı yaşamaya başladılar. Biz de Kızılay Nazilli Şubesi olarak genel merkezimizden gelen yardımlarla Roman kardeşlerimizin dertlerine derman olmak istedik. Gerek muhtarlık gerekse Romanlar Derneğimizden aldığımız bilgilerle bugün gıda kolisi dağıtımını gerçekleştirdik. Gönüllerini aldık. Kızılay Şubemize yardım için vatandaşımız geliyor ama hiç Roman vatandaşımız yardım istemeye gelmedi. Biz de vatandaşlarımızın ayaklarına geldik” dedi.
Öte yandan Roman vatandaşlar bu zor günlerinde ayaklarına kadar gelerek gıda kolisi dağıttıkları için Kızılay yetkililerine teşekkür etti.- Aydın Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/6537719/kizilaydan-roman-vatandaslara-yardim-eli