İYİ Partili Tabak'tan AK Partili İrik'e tepki

Aydın’ın İncirliova ilçesinde Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Hatice İrik’in açıklamalarına Aydın Büyükşehir ve İncirliova Belediye Meclis Üyesi Fatma Tabak’tan cevap geldi. İP’li değil İYİ Partili Meclis üyesi olarak AK Partili İrik’e cevap verdiğini ifade eden Tabak, “Millet İttifakı İncirliova Belediye Meclis Üyeleri olarak size olan tepkimizi ifade eden ortak bir açıklamaya yapmıştık. Ancak İP’li değil İYİ Partili ve aynı zamanda kadın bir meclis üyesi olarak söylemeden geçemeyeceğim. Bizleri bilgisizlikle suçlayan, nezaket dışı tavrınız bir kadın siyasetçi olarak size hiç yakıştı mı?
Anlaşılan göze girmek ve öne çıkmak için yaptığınız ajitasyonlar sizin gözünüzü kör etmiş, siyasi hırsınız aklınızı başınızdan almış, kadın bir siyasetçi olarak her zaman sahip olmanız gereken nezaketten yoksun kalmışsınız.” diye konuştu.

“SAMİMİ OLUN, YALAN SÖYLEMEYİN”


İnsanlara hakaret etmemesi konusunda AK Partili İrik’e çağrıda bulunan İYİ Partili Tabak, “Baskı gördüğünüzü iddia ediyor, yalan söylüyorsunuz. Yaptığınız mağdur edebiyatının size hiçbir faydası olmayacağını belirtmek istiyorum. Endişeye düşmekte haklısınız kadına yönelik şiddeti ve baskıyı önleme konusunda iktidarınızın başarısızlığı ortada. Ancak endişeye düşmeyin, kadına yönelik en ufak bir baskı olduğu takdirde sizi ve tüm kadınları Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener liderliğindeki İYİ Partililer ve mensubu bulunduğumuz Millet İttifakının tüm bileşenleri olarak sizleri biz koruruz. Yeter ki siz samimi olun, yalan söylemeyin ve bir kadın olarak insanlara hakaret etmeyin.” şeklinde konuştu.

- Aydın Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/6060331/iyi-partili-tabaktan-ak-partili-irike-tepki