Nazilli'de sumatik dönemi

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Atatürk Parkı doğusunda bulunan iyi su çeşmesinde vatandaşların 7 gün 24 saat su dolumu yapabileceklerini müjdeledi. Bölgedeki yoğunluğu azaltmak ve vatandaşların ihtiyaç duyduğu her an iyi suya ulaşmalarını sağlamak için akıllı yazılım sistemi ile böyle bir çalışma başlattıklarını söyledi. Sumatik sistemlerinin genelde pet şişe temini için değerlendirildiğini ancak yöreye özgü olan iyi su çeşmelerinin de bu mantıkla yürütülmesini sağladıklarını ifade eden Başkan Kürşat Engin Özcan, “Belediyemiz sorumluluğunda bulunan iyi su çeşmelerinden sağladığımız hizmet kalitesini artırmak adına, Nazilli firması olan Nehir Su Arıtma ve Sumatik Firması ile belediyemizin ortak çalışması sonucu, vatandaşlarımızın 7 gün 24 saat iyi su çeşmelerinden faydalanabilmesi için Atatürk Parkı doğusunda bulunan Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde bulunan iyi su çeşmesinde çalışmalarımız başlamıştır” dedi.

"SAĞLIKLI İYİ SUYA HERKES ULAŞACAK"

İhtiyaç duyulması halinde diğer iyi su çeşmelerinde de aynı uygulamanın başlatılacağını söyleyen Başkan Özcan; “Sumatik ultraviyole ışın sistemi ve arıtma filtresi ile su içerisinde zararlı organizmaları tamamen ortadan kaldırarak, kanserojen madde içermeyen borulama sistemi ile vatandaşımıza en sağlıklı suyu sağlamak belediyemizce hedeflenmiştir. Sumatik makinesi ile çağımız teknolojisine uygun olarak dolum süresinin hızlanması, su kesintisi halinde yedek depolama sisteminin olması, su kaçağının önlenmesi ve vatandaşlarımızın istediği saatte hizmet edeceğinden gündüz yoğunluğunun azalacağı düşünülerek bu çalışma sonucu diğer mahallelerin iyi su noktalarına uygulanması ön görülebilecektir. Bugün itibariyle vatandaşlarımızın kullanımına açtık hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

7 gün 24 saat hizmet verecek olan sumatik cihazında 5 litreye kadar 50 kuruş, 10 litreye kadar 1 lira ve 19 litreye kadar suyun 1,5 lira olduğu öğrenildi.

- Aydın Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/3675572/nazillide-sumatik-donemi