Kuşadası engelsiz kent olma yolunda

Engelliler Meclisi Yürütme Kurulu üyelerinin sorun ve önerilerini dinleyen Başkan Ömer Günel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenecek etkinliklerde engellilerle bir arada olacağını belirtti.

ENGELSİZ VE GÜÇLÜ BİR KUŞADASI’NI İNŞA EDECEĞİZ”


Kuşadası Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleşen, Kuşadası Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Mehmet Turan ile Yürütme Kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda kentte yaşayan engellilerin sorunları görüşüldü. Engelsiz bir kent oluşturmak için ciddi çalışmalar yürüttüklerini belirten Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Engellilerin yaşamlarını rahat bir şekilde sürdürecekleri bir kent oluşturmak en büyük hedeflerimizden biri. Önümüzdeki süreçte başlayacağımız projelerde sizlerin sorunlarını da göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı yürüteceğiz. Örneğin Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yürüteceğimiz sahil düzenleme projesinde sizlerin de fikirlerinizi alacağız. Kentimizde yaşayan engellilerin rahat bir şekilde hareket edebilecekleri ve sosyalleşebilecekleri alanlar oluşturmak istiyoruz. Bu alanları oluştururken sizlerden de fikir alacağız. Güçlü bir Kuşadası, güzel bir gelecek hedefimizde engelli dostlarımızın da fikirlerine ihtiyacımız var. Hep birlikte güzel bir geleceği, engelsiz ve güçlü bir Kuşadası’nı inşa edeceğiz” dedi.
Kuşadası Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile düzenlenecek etkinliklere dahil olacağını belirten Belediye Başkanı Ömer Günel, “ Engelli dostlarımızın her zaman yanlarında olmaya çalışıyoruz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde de yanınızda olacağız. Sabah düzenlenecek kortejde hep birlikte coşku içinde yürüyeceğiz. Engellilerin sorunlarını hep birlikte dile getireceğiz” dedi.

GÜNEL’E TEŞEKKÜR


Kuşadası Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Mehmet Turan ise Belediye Başkanı Ömer Günel’e engellilere gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederek, “Öncelikle size Kuşadası Kent Konseyi’ni yeniden işlevsel hale getirmek için yürüttüğünüz çalışmalardan dolayı çok teşekkür ederiz. Bu sayede engelli dostlarımızın sorunlarını daha rahat çözer hale geldik. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde yanımızda olacağınızı öğrenmek bizleri çok mutlu etti” dedi.

ETKİNLİK PROGRAMI  


Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla Kuşadası Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile düzenlenecek etkinlik programı şöyle: “3 Aralık Salı Kortej-Saat 11.00’de İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı’ndan hareket. ‘Bir Renk Bin Umut’ isimli el işi serginin açılışı- Saat 12.00’de İbramaki Sanat Galerisi’nde. Engelsiz Bir Kuşadası, Halk Müziği Konseri- Saat 19.00’da İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı’nda. 4 Aralık Çarşamba
‘Bize Bir Masal Anlatsana’ isimli tiyatro oyunu gösterimi-Saat 18.00’de Erkan Yücel Sahnesi’nde.
5 Aralık Çarşamba
‘Bir Sevgi Masalı’ isimli belgesel filmin gösterimi-Saat 18.00’de Erkan Yücel Sahnesi’nde.”

- Aydın Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/3399525/kusadasi-engelsiz-kent-olma-yolunda