Botoks Nedir?

“Botox” ismi “botulous” kelimesinden geliyor. “Bilinen en zehirli madde” olarak tanımlanmış olmasına rağmen, maddenin saflığına ve uygulanan dozuna bağlı olarak, kozmetik amaçlı güvenle kullanılabilmektedir.

Botoks Ankara’daki kliniğinde hizmet veren Dr. Buket Yıldırım: “Botoks enjeksiyonları, yüz kaslarını gevşetmek için kullanılan tıbbi tedavilerdir. Kaz ayakları, kaş çatma çizgileri ve yüzdeki kırışıklıkları daha az belirgin hale getiriyor. Ameliyata gerek kalmadan görünüşünüzü değiştiriyor” diye belirtiyor.

Botoks Ne İçin Kullanılır?

Botox enjeksiyonları şu anda dünyadaki en popüler kozmetik tedavilerinden birisidir. Estetik amaçlar için son yıllarda sıkça kullanılmasına rağmen, aşırı terleme tedavilerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca, ister inanın ister inanmayın botoks yaptıran erkek sayısı her geçen gün daha da artıyor!

Botoks Nasıl Etki Ediyor?

Kozmetik Botoks enjeksiyonları, sinir sinyallerini belirli kaslar için bloke edecek şekilde çalışır. Kaslar daha sonra gevşer ve ciltteki çizgi ve kırışıklıkların görünümü azalır.

Botoks yaptırmadan önce düşündünüz, taşındınız ve nihayet Botoks yaptırmaya karar verdiniz. Peki nelere dikkat etmelisiniz?

Botoks İle İlgili Bazı Gerçekler:

Dr.Buket Yıldırım

Medikal Estetik Hekimi

https://www.drbuketyildirim.com

Facebook: @drbuketyildirim/

Instagram: @drbuketyildirim/

YouTube - Buket Yıldırım

- Aydın Ses Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/3375229/botoks-nedir