CHP’li Koçak “yeniden göreve” talip

CHP Didim ilçe seçimleri öncesinde Mevcut İlçe Başkanı Nurettin Koçak, düzenlediği aday tanıtım toplantısıyla göreve yeniden talip olduğunu açıkladı. Didim Ticaret Odası Kültür Merkezinde gerçekleşen tanıtım toplantısına CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Deveci ve Zeynel Şener, CHP İl Sekreteri Okan Kılıç, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, İl Gençlik Kolları Başkan Vekili Aytaç Toker, İlçe Kadın Kolları Başkanı Arzu Kurt, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Çulha, Belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

“SEÇİMLERDEKİ BAŞARIMIZ ORTADA”


Tanıtım toplantısı öncesinden CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak’ın görev yaptığı süre içerisindeki çalışmalarını anlatan sinevizyon gösterimi izlettirildi. Gösterinin ardından partililere seslenen CHP Didim İlçe Başkanı ve Başkan adayı Nurettin Koçak 2 yıl önce göreve geldiklerini ve ardından seçimlere hazırlandıklarını belirterek, “Genel seçimlerde Didim’de yüzde 42, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden yüzde 57 oy alarak ilçemizde birinci parti olduk. Yerel seçimlerde ise BŞB seçimlerinde yüzde 61, Belediye Başkanlığı seçimlerinden yüzde 57 oy alarak partimizin bayrağını belediye burçlarından indirmedik. Bu süreçte birçok güzel işler başardık” dedi.
Koçak Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023’te CHP’yi iktidara taşıma azmiyle çalıştıklarını kaydederek, “Seçim süreçleri geride kaldı. Bugünden sonra gençliğe daha çok önem vereceğiz. Kadınlarımızın istihdam, sosyal hayata katılımı ve eşit yurttaşlık konularında yanlarında olacağız” dedi.

“TÜM ADAYLAR ARKADAŞIMIZ VE DOSTUMUZ”


Didim CHP Örgütünde kongre sürecinin başladığını belirten Koçak, “Tüm aday olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Onlar bizim arkadaşımız, kardeşimiz ve dostumuz. Bu süreçten sonra yine hep birlikte ayrıştırmadan tek çatı altında partimizi 2023 hedeflerine taşımak için çalışmalıyız” diye konuştu. Koçak, kongre sürecinde kendisiyle ilgili ortaya atılan iddiaları kabul etmezken, sürecin sağduyu içerisinde geçirilmesi noktasında hem adaylara hem de partililere büyük görev düştüğünü belirtti. 23-24 Kasım’da delege seçimlerinin yapılacağını kaydeden Koçak, delege seçimlerine kırmızı listeyle gireceklerini ve tüm partililerin desteğini beklediğini ifade etti.

- Aydın Ses Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/3371952/chpli-kocak-yeniden-goreve-talip