Gençlik Festivali kendi rekorunu kırdı

Kuşadası Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl dördüncü kez düzenlenen ve farklı müzik türlerinden Türkiye’nin en sevilen solist ve gruplarına ev sahipliği yapan Kuşadası Gençlik Festivali Davutlar Sevgi Plajı’nda gerçekleştirildi.

FESTİVAL KENDİ REKORUNU KIRDI

Türkiye’nin farklı kentlerinden binlerce gencin katıldığı ve 70 konsere ev sahipliği yapan festival, 5 günde yaklaşık 200 bin müzikseveri bir araya getirdi. Festivalde yedi bin çadırda, yaklaşık 20 bin kampçı da yer alırken, geçen yıl 120 bin kişinin izlediği etkinlik, bu yıl kendi rekorunu kırdı. Kuşadası Gençlik Festivali’nde sahne alan sanatçılar toplam 70 konser ile müzikseverlere ve hayranlarına unutulmaz anlar yaşattı. Kuşadası Gençlik Festivali’nde içlerinde Teoman, Can Bonomo, Emre Aydın, Halil Sezai, Zakkum, Bülent Ortaçgil, Duman, Cem Adrian, Athena, Feridun Düzağaç, Seksendört, Manga, Moğollar, Şebnem Ferah, Ceza, Umut Kuzey, Niyazi Koyuncu, Mor ve Ötesi, Ceylan Ertem, Pentagram, Sagopa Kajmer ve Selda Bağcan gibi ünlü isimlerin yer aldığı toplam 70 sanatçı ve grup sahne aldı.

6 YIL ARADAN SONRA ALTIN GÜVERCİN KANATLANACAK

Bu arada, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası Gençlik Festivali’nin bu yıl izleyici rekoru kırdığını belirterek, “Başta Aydın Büyükşehir Belediyemiz ve Sayın Başkanı Özlem Çerçioğlu olmak üzerem emeği geçenlere, katkı ve katılım sağlayanlara teşekkür ediyorum. Bu yıl Türkiye’nin dört bir yanından rekor bir katılımla başarılı ve gerçek anlamda Kuşadası’na yakışan bir festivali geride bıraktık. Seçimlerden Kuşadası’nın gerçek bir festivaller kenti haline gelmesi için çalışacağımızı söylemiştik. Şimdi sırada Altın Güvercin festivali ve müzik yarışması var. Sezon sonuna doğru 6 yıllık bir aradan sonra Altın Güvercin yeniden kanatlanacak. Yine Kuşadası’na yakışan bir festival gerçekleştirmek için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz" diyerek 2020’de düzenlenecek Kuşadası Gençlik Festivali’nde hedeflerinin 300 bin genç olduğunu söyledi.

- Aydın Ses Gazetesi, Kültür Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/2860152/genclik-festivali-kendi-rekorunu-kirdi