Savaş, Sultanhisar'da esnafla buluştu

Savaş, seçim çalışmalarına aralıksız devam ederken bu kapsamda Sultanhisar pazarını gezdi. Pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbet eden Mustafa Savaş, sıkıntıları ve temennileri dinledi, 24 Haziran seçimlerinde destek istedi.  

"TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR VİRAJI GEÇECEK"

Pazar ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan Savaş, parlamenter sistemin kriz doğurduğunu ve kaos ürettiğini dile getirdi. Savaş, "Vatandaşlar 16 Nisan'da Türkiye’nin yönetim şeklinin parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi değişikliği içeren anayasa değişikliğini yüzde 52 onaylamıştı. 24 Haziran seçimleri 16 Nisan'ın devamı diyoruz. Çünkü biz ülke olarak bu sistemden çok çektik. Parlamenter sistem kriz doğuruyor, kaos üretiyor, bu sistemde koalisyon var. Hepimiz biliyoruz ki koalisyonlu hükümetler döneminde ülke olarak büyüme oranları ortada, İMF'ye teslim olmuşuz. Türkiye 24 Haziran'da krizlerden, kaoslardan, koalisyonlardan kurtularak güçlü bir yürütmeyle, yanına güçlü Meclis'i de alarak güçlü Türkiye yolunda önemli bir virajı geçecek" dedi.

"OYUNLARI BOZDUK"

Seçmenlerin 24 Haziran'da tarihi bir karar vereceğini vurgulayan Savaş, "Ya millet olarak hedeflerimize emin adımlarla yürüyeceğiz, ya da Allah korusun, o eski Türkiye sevdalıları, bu ülkeyi geriye döndürecekler. Biz halkımıza 16 yıldan beri yapılan barajlar, köprüler, hastaneler, yollar gibi birçok saymakla bitiremeyeceğimiz bu hizmetlerin devam etmesini istiyoruz. Tabi ki bu hizmetleri çeşitli yollarla engellemeye çalıştılar. En son dolar üzerinden ekonomi ile müdahale etmeye çalıştılar ama Türkiye ekonomisinin sağlam temeller üzerinde olması, iktidarımızın ne yaptığını bilmesi, güçlü bir Cumhurbaşkanımızın başımızda durmasından dolayı o oyunları bozduk" diye konuştu.

"HALKIMIZDAN CİDDİ BİR DESTEK BEKLİYORUZ" 

Savaş, sözlerini şöyle sürürdü: "Bir taraftan terörle mücadele, öbür taraftan ekonomik büyüme ve bununla beraber millete yapılan hizmetler hızla devam ediyor. Biz bu hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Bunun için de hem güçlü bir cumhurbaşkanı, hem de güçlü bir meclisi çıkarmamız lazım. Bu anlamda 24 Haziran seçimlerinde halkımızdan ciddi bir destek bekliyoruz."

- Aydın Ses Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/2845076/savas-sultanhisarda-esnafla-bulustu