Topuklu Efe’den mecliste pozitif ayrımcılık

Toplantıya başkanlık yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu açılış konuşmasında seçimlerin geride kaldığını belirterek, “Tüm seçilmiş meclis üyelerine hayırlı olsun. Bundan sonra el birliği ile Aydın'a hizmet için çalışacağız" dedi. Açılış konuşmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2019-2024 döneminin ilk toplantısını AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, CHP İl Başkanı Ali Çankır, MHP İl Başkanı Burak Pehlivan ile İYİ Parti İl Başkanı Cemal Sarı da takip etti.

PARTİ SÖZCÜLERİ BELİRLENDİ

Mecliste AK Parti'nin grup sözcülüğünü Mehmet Güler, CHP'nin grup sözcülüğünü Fatih Atay, MHP'nin grup sözcülüğünü Zeki İnal, İYİ Parti’nin grup sözcülüğünü ise Cihan Demirel yaptı. Parti sözcüleri, yeni dönem için temennilerde bulundu.

DİVAN KADINLARDAN OLUŞTU

Mecliste başkanlık divanı asil ve yedek üyeleri gizli oy yöntemiyle belirlendi. Tamamı kadınlardan oluşan Başkanlık Divanına Ayşe Özdemir, Yasemin Gürsoy, Semra Yücel, Fatma Tabak ve Hatice Kurban seçilirken, 1'inci meclis Başkanvekilliğine Evrim Karakoz ve 2'nci meclis başkan vekilliğine Cihan Demirel, encümen üyeliğine ise CHP'den Malik Ercan, İYİ Parti'den Kadir Mutlu, Hayati Atlı, Semra Yücel ve AK Parti’den Mehmet Güler seçildi. Encümen üyelerinin belirlenmesinin ardından meclis ihtisas komisyonlarına CHP'den 3, AK Parti'den 2, MHP'den 1 ve İYİ Parti'den de oy birliğiyle 1'er isim seçildi. Diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından meclisin tatil yapmaması da oybirliğiyle kararlaştırıldı.

- Aydın Ses Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/2842793/topuklu-efeden-mecliste-pozitif-ayrimcilik