Karacasu'da Kaymakamlığa alınacak 6 personel kurayla belirlendi

Karacasu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına alınacak 4 kadın, 2 erkek geçici personel için noter huzurunda çekiliş yapıldı. İş ilanına başvuran ve şartları sağlayan 21 kadın ve 10 erkek kuraya katıldı. Kadın ve erkek adayların isimleri İlçe Noteri Emine Ulusoy gözetiminde noter görevlisi Hasan Babur tarafından ayrı ayrı fanustan çekildi. Buna göre kuradan adı çıkan 4 kadın Ümmü Orta, Aysel Karaman, Durdu Bahçe, Gülay Uçkuner olurken 8 kişi de yedek aday belirlendi. Erkeklerde kazananlar ise Oğuzhan Kayalı ve Feyzullah Gökhan Sancak olurken 4 kişi de yedek olarak belirlendi. Kura çekilişi sırasında Karacasu Kaymakamlığından ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından hiçbir personelin olmaması ve kura sonucunu içeren evrakların SYDV personeli yerine Kaymakamın yakın korumaları tarafından daireye götürülmesi dikkat çekti.

İŞ TANIMI


Alınacak personele net asgari ücret tutarında ödeme yapılacağı bilgisi verilirken ilanın iş tanımı bölümünde “Geçici personelin proje süresi boyunca hafta içi her gün Vakıf tarafından belirlenmiş yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların evlerine giderek gerekli temizliklerinin yapılması, evde yemeklerinin yapılması gibi iş ve işlemleri yapacaklardır. Ayrıca vakıf başkanı ve vakıf müdürü tarafından verilen görevleri yerine getireceklerdir, personelin haftalık çalışma süresinin 4857 sayılı iş kanuna göre 45 saat olduğu bu sürenin haftalık çalışma günlerine eşit ölçüde bölünerek
uygulanacaktır” ifadeleri yer aldı. B sınıfı ehliyet şartı aranan erkek adayların şoför olarak değerlendirileceği ifade edildi.

- Aydın Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/11196208/karacasuda-kaymakamliga-alinacak-6-personel-kurayla-belirlendi