Nazilli'de Seyran Şenliği düzenlendi

Nazilli Posoflular Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, her yıl geleneksel olarak yaptığı Seyran Şenliği’ni pandemiden dolayı 2 sene aradan sonra tekrar düzenledi. Nazilli ve çevresindeki Posofluları bir araya getirmek, birlik ve beraberliği sağlamak amaçlı düzenlenen 16’ncı Posoflular Seyran Şenliği Akçay Piknik Mesire Alanı’nda yapıldı.

YOĞUN KATILIM

Yoğun katılımın olduğu, Nazilli Posoflular Derneği Başkanı Soner Aksoy ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğindeki etkinliğe Nazilli Belediye Başkan Kürşat Engin Özcan, CHP İlçe Başkanı Serdar Alptekin, İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Ali Gökbaraz, Memleket Partisi Nazilli İlçe Başkanı Ali Çetinkaya, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen ve çok sayıda Posoflu eşlik etti.

BÜYÜK COŞKU YAŞANDI

Sabahın erken saatlerinde mesire alanına akın eden Posoflular, kendilerine ağaçların altında yer bulup yerleşti. Şenliğe katılanlar söylenen türküler eşliğinde bol bol eğlenirken, gün boyu halay çekti. Geleneksel olarak yapılan deve etkinliği ile dernek için bağış toplanırken, eğlence coşku içerisinde geçti.

AKSOY'DAN BİRLİK, BERABERLİK MESAJI

Seyran Şenliği’ne katılan herkese teşekkür eden Nazilli Posoflular Derneği Başkanı Soner Aksoy, “Derneğimiz 1999 yılında Nazilli Yeşilyurt Mahallesi’nde kuruldu. Bu sene pandemiden sonra 16’ncı Seyran etkinliğimizi düzenlemekteyiz. Amacımız birlik, beraberlik ve dayanışma. Bu etkinliğimize katılanların çoğu Posof halkı, çevre yörelerden Kars, Iğdır, Kağızmanlı hemşehrilerimiz de var. Pandemiden sonra insanlarda bir çekince oluyor. Hemen kalabalıklara karışılmıyor. Şu anda Seyranımıza katılım 700 civarı, ama bir bu kadar da katılmayan var. İnşallah bir dahaki etkinliğimizde bu katılımın 2 katını bekliyoruz. Bu etkinliğimizi kültürümüzü yaşatmak için yapıyoruz. Arkamdaki deve maketi de kültürümüzün bir simgesi. Bu aynı zamanda etkinliğimizde eğlence olsun diye de yapılıyor. Deve maketine gençlerimiz giriyor. Derneğimize yardım amaçlı masaların arasında davul zurna ile dolaşıp yardım topluyorlar” dedi.

- Aydın Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/10380154/nazillide-seyran-senligi-duzenlendi