Söke'de 23 Nisan coşkuyla kutlandı

Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı tarafından Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayan 23 Nisan kutlamaları, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ile birlikte protokol üyelerinin yerlerini almalarının ardından bir kez daha saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. '23 Nisan, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bayramı olmasının yanında, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı demokrasinin temelinin atıldığı Cumhuriyetimizin yapı taşı Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşu olarak milletimiz ve ülkemiz için tarihimizi şekillendiren önemli bir dönüm noktasıdır' diyerek sözlerine başlayan Yapıcı, konuşmasını ‘’Necip milletimizin TBMM sine kavuştuğu kahraman yüreklerin çocuk sevinciyle dolup taştığı 23 Nisan 1920, ‘’Egemenlik Ulusundur.’’ diyerek dünya liderlerine örnek olan Ulu Önder Atatürk’ün ülke bekasını çocuklara bıraktığı gündür. Atatürk, milli egemenlik yolunda canını vermeyi namus borcu olarak ifade ederken anlamlı olan 23 Nisan tarihini çocuklara bayram yapmakla ileri görüşlülüğünü bir kez daha ortaya koymuştur. Türkiye’mizin emanetçileri sevgili çocuklar; Sizler milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızı kucaklayan güçlü kollarsınız. Bu bakımdan sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeniz bizim en büyük idealimizdir. Bu duygularla bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor, Milli iradenin kalbinin attığı yer olan bu destansı Meclisin ilelebet payidar olmasını diliyor, açılışının 102. Yılını ve başta bu günümüzü anlamlandıran çocuklarımız olmak üzere, ülkemizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum’’ diyerek tamamladı.
Törende öğrencilerin okudukları şiirlerin ardından, ront gösterisi, halk oyunları ve Judo gösterisi büyük beğeni topladı. Kutlamalar, 23 Nisan nedeniyle okullarda düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

- Aydın Ses Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/10055343/sokede-23-nisan-coskuyla-kutlandi